First Step to Nobel Prize

Nasi uczniowie z klasy IIIA w składzie Jan Gąska, Łukasz Lemański, Łukasz Dynowski, Szymon Szafrański wywalczyli VII miejsce w kategorii rozgrywek drużynowych w e-konkursie fizycznym First Step to Nobel Prize o Puchar Rektora Politechniki Łódzkiej.

Konkurs ten miał na celu inspirowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju do głębszego zainteresowania się fizyką jako nauką empiryczną. Cały konkurs składał się z pięciu sesji konkursowych odbywających się za pośrednictwem Internetu oraz finału, który odbywał się w warunkach kontrolowanej samodzielności. Zmuszało to uczniów do intensywnych powtórek do egzaminu maturalnego, który mam nadzieję poszedł im bardzo dobrze.

Marzena Kozłowska

Wizyta w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku

W kwietniu, klasy Ia i Ib wraz z prof. Marzeną Kozłowską, prof. Moniką Szczęch i prof. Dorotą Chaczyńską, uczestniczyły w wycieczce do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Po wysłuchaniu wykładu na temat zasady działania i zastosowania reaktorów jądrowych, uczniowie mieli okazję zwiedzić jedyny w Polsce działający reaktor badawczy „Maria”. Oprócz tego, uzupełnili swoją wiedzę na temat promieniowania elektromagnetycznego i jądrowego.

M. Kozłowska

TEATR ANGLOJĘZYCZNY

30 kwietnia klasy 1a oraz 1b z paniami S. Dańczak i K. Rukujżo wybrały się na spektakl teatru TNT Theatre Britain w języku angielskim. „Makbet” W. Shakespeare’a jest nam bliski sercu, a adaptacja w wykonaniu teatru TNT zostanie nam na długo w pamięci.

Szanowni Rodzice i Kandydaci do naszego Liceum,

ze względu na przedłużający się protest pracowników oświaty odwołujemy spotkanie informacyjne zapowiadane na 25 kwietnia 2019 (czwartek). Za utrudnienie serdecznie przepraszamy i jest nam przykro z tego powodu. To trudny czas dla wszystkich ludzi związanych ze szkołą – zwłaszcza uczniów, ale także nauczycieli i dyrektorów.

Życzymy kandydatom powodzenia na egzaminach i udanej rekrutacji do wybranej szkoły.

XLIV LO im. S. Banacha

First Step to Nobel Prize