Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące
ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
dobisz@lo44.edu.pl
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2016/2017


Gazetka Dobisz

 
Matura 2016: 
  Matura 2016 - informacje
Harmonogram matur ustnych
Instrukcja maturalna

 
Rekrutacja: 
  Promocja szkoły
Materiały promocyjne
Prezentacja oddziałów
Oferta edukacyjna
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Podstawa prawna
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

Obóz integracyjny

 

Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2012
Dni Qltury 2013
Dni Qltury 2014
Dni Qltury 2015

Dni Qltury 2016

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkołą

 

Stypendia: 
  Stypendia dla licealistów
 
Zajęcia dodatkowe: 
  Biblioteka szkolna
Wymiana międzynarodowa Warsztaty artystyczne
   Teatr Francuskojęzyczny
   Zespół Artystyczny
Koła zainteresowań
   Koło Biblijne
   Koło Biologiczne
   Koło Brydżowe
   Koło Geograficzne
   Koło Sportów Obronnych
   Koło PCK Konkurs biblijny "Hieronimus"
Przedsiębiorczość
Warsztaty
  "Zostać Inwestorem"
  Gra giełdowa SIGG9
 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2016/17Jeżeli macie pytania dotyczące rekrutacji piszcie na rekrutacja@lo44.edu.pl

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Przypominamy, że w dniu 7 grudnia 2016 r. o godz. 1800 (środa) odbędą się zebrania z Rodzicami Uczniów wszystkich klas. Zapraszamy!

Jednocześnie informujemy, że 13 grudnia 2016 we wtorek o godzinie 16.00 Mazowiecki Kurator Oświaty organizuje dla Państwa spotkanie dotyczące zmiany ustroju szkolnego. W imieniu MKO zapraszamy do siedziby Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 na ulicę Wiśniową 56.
Dyrekcja XLIV LO


DZIEŃ GODNOŚCI

25 listopada br. klasa III E wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Godności. To inicjatywa, której myślą przewodnią jest propagowanie uniwersalnego prawa każdego człowieka do godnego życia. Tematem przewodnim obchodów Dnia Godności w bieżącym roku szkolnym był problem hejtu i mowy nienawiści. W spotkaniu uczestniczyła Pani Daria Zawiałow – Ambasadorka Dnia Godności, która opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z mową nienawiści. Następnie zastanawialiśmy się jak sobie radzić z tym problemem, który dotyczy wielu z nas nie tylko w internecie ale jak się okazuje także w codziennym życiu...

Warto pamiętać że hejt i mowa nienawiści uderzają w godność drugiego człowieka i to od nas i naszego postępowania zależy, czy zostanie ona naruszona czy też nie.

R.GraczkowskaWarsztaty w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich

18 listopada 2016 r. klasa II F wzięła udział w warsztatach w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej poznaliśmy uprawnienia i sposób działania Rzecznika Praw Obywatelskich. Dowiedzieliśmy się z jakimi sprawami zgłaszają się najczęściej obywatele do Rzecznika, a także inicjatywy i działania podejmowane przez obecnego Rzecznika p. Adama Bodnara.
W drugiej części spotkania zamieniliśmy się w sędziów Trybunału Konstytucyjnego i wzięliśmy udział w symulacji obrad Trybunału Konstytucyjnego. Każdy z nas miał rolę do odegrania, a naszym zadaniem było osądzenie czy przepis prawa jest zgodny z Konstytucją czy też nie.
To spotkanie uświadomiło nam jak niezwykle istotne jest przestrzeganie praw zawartych w Konstytucji i jak domagać się ich respektowania jeśli zostaną już naruszone.

R.Graczkowska


UNESCO - PAMIĘĆ ŚWIATA


Inauguracja j Programu UNESCO Pamięć Świata odbyła się 17 października w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Głównym celem na znaczenie oraz konieczność ochrony dziedzictwa dokumentacyjnego i podkreślenie jego znaczenia dla polskiej kultury, oraz jego popularyzowanie i udostępnianie społeczeństwu.
Jednym z celów programu jest tworzenie list międzynarodowych, regionalnych i krajowych na które zawierają dokumenty o szczególnym znaczeniu historycznym i cywilizacyjnym. Obecnie znajduje się na niej ponad 300 pozycji. Dwanaście z nich są świadectwem polskiego dziedzictwa dokumentacyjnego.

Oto relacja pani prof. Sylwii Dańczak:

W piątkowy wieczór 4 listopada, reprezentanci naszego Liceum, uczniowie klasy IIe i II d wraz z panią Sylwią Dańczak oraz Katarzyną Rukujżo, wybrali się do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, gdzie Polski Komitet ds. UNESCO zorganizował wystawę jedenastu cennych zabytków z dziejów Polski. Dzieła te zostały uhonorowane prestiżowym tytułem obiektów wpisanych na Listę Krajową Programu Pamięć Świata. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wystawę tych obiektów a była to unikalna szansa do podziwiania w oryginale wyjątkowych zabytków polskiego piśmiennictwa z XV, XVI, XVII i XVIII wieku, wśród nich: Statutu Łaskiego, dzieła Andrzeja Frycza Modrzewskiego O poprawie Rzeczypospolitej, Mszału Zakonu Krzyżackiego. Obecni na wystawie eksperci przybliżyli uczniom historię tych dokumentów i opowiedzieli o ich znaczeniu dla naszego kraju.

Małgorzata Lenczewska

11 LISTOPADA Narodowe Święto Niepodległości


Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Jaki był ten dzień w Warszawie?

Dzięki notatkom księżnej Marii Lubomirskiej możemy przeczytać :
"Dzień dzisiejszy należy do historycznych, do niezapomnianych, do weselszych, do triumfalnych! Jesteśmy wolni! Jesteśmy panami u siebie! Stało się i to w tak nieoczekiwanych warunkach... Od wczesnego ranka odbywa się przejmowanie urzędów niemieckich przez władze polskie. (...) Dziwy, dziwy w naszej stolicy (….) idą żołnierze w niemieckich mundurach z polskim orłem na czapce: to wyswobodzeni Polacy z Księstwa Poznańskiego. Idą żołnierze w niemieckich mundurach z francuska kokardą (…) śpiewają pieśni francuskie i bratają się z Polakami. Zbratanie zdaje się być ogólne - pękł przymus dyscypliny, runęły przegrody - ludzie są tylko ludźmi".(…)

10 listopada 2016 obchodziliśmy w naszej szkole 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny przygotowały klasy 1e i 1f pod opieką wychowawczyń – Agnieszki Woronieckiej-Baloge i Moniki Kozioł.

Udział wzięli: z klasy 1e: Hania Kustra. Daniel Zdrodowski , Jędrzej Fijałkowski , Klaudia, Kuba Osiński i Natalia Pomichowska, z klasy 1f: Julia Szczęsna , Ola Bielawna , Filip Szałapski. Dekoracje wykonały Agata Sobierajska i Natalia Pomichowska z 1e oraz Wiktoria Grzeszczak z 1f.

Oskar Czernik i Piotrek Turczyn z 2a oraz Kuba Piskorz z 1d wykonali okolicznościowy rap patriotyczny, którego tekst został zamieszczony w specjalnie wydanym na tę okazję biuletynie z rysunkiem rysunek autorstwa Michała z 2a.

Małgorzata Lenczewska

ZMIANA PLANU
Od poniedziałku 14 listopada 2016 pracujemy i uczymy się według nowego planu lekcji dostępnego w zakładce "plan lekcji". Organizacja zastępstw dostępna w zakładce "zastępstwa". Dziennik elektroniczny LIBRUS zostanie zaktualizowany z lekkim opóźnieniem. Przepraszamy.
Do zobaczenia w szkole zgodnie ze zmianą. Życzymy raz jeszcze dobrego świątecznego weekendu
Dyrekcja XLIV LO

Rok:
2009 (57)
2010 (70)
2011 (72)
2012 (61)
2013 (69)
2014 (66)
2015 (77)
2016 (66)         
          Jak aktywować konto
 Szukaj:
 

 

 Strony:
  Mapa strony
Wybory samorządowe 2010
Klas
Uczniów
Absolwentów
Nauczycieli
Publikacje
Archiwalne Materiały
   Wymiana z Karlsruhe
   Akcja Kundelek SPORT

 
 Sieć:
  Forum
Poczta
Netykieta
Bezpieczeństwo
Download
FAQ

 


3174969 Unikalnych wizyt