Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące
ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
dobisz@lo44.edu.pl
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2016/2017


Gazetka Dobisz

 
Matura 2016: 
  Matura 2016 - informacje
Harmonogram matur ustnych
Instrukcja maturalna

 
Rekrutacja: 
  Promocja szkoły
Materiały promocyjne
Prezentacja oddziałów
Oferta edukacyjna
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Podstawa prawna
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

Obóz integracyjny

 

Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2012
Dni Qltury 2013
Dni Qltury 2014
Dni Qltury 2015

Dni Qltury 2016

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkołą

 

Stypendia: 
  Stypendia dla licealistów
 
Zajęcia dodatkowe: 
  Biblioteka szkolna
Wymiana międzynarodowa Warsztaty artystyczne
   Teatr Francuskojęzyczny
   Zespół Artystyczny
Koła zainteresowań
   Koło Biblijne
   Koło Biologiczne
   Koło Brydżowe
   Koło Geograficzne
   Koło Sportów Obronnych
   Koło PCK Konkurs biblijny "Hieronimus"
Przedsiębiorczość
Warsztaty
  "Zostać Inwestorem"
  Gra giełdowa SIGG9
 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2016/17Jeżeli macie pytania dotyczące rekrutacji piszcie na rekrutacja@lo44.edu.pl

Tydzień Konstytucyjny z udziałem Rzecznika Praw Obywatelskich

Już po raz drugi włączyliśmy się do ogólnopolskiego projektu Tydzień Konstytucyjny. Jego ideą jest przybliżenie młodzieży zasad polskiej Konstytucji, jej praktycznego wymiary oraz funkcji jaka pełni w Polsce Trybunał Konstytucyjny. Zajęcia prowadzili prawnicy – adwokaci i radcy prawni.
W tym roku poczuliśmy się szczególnie wyróżnieni, gdyż jednym z prowadzących zajęcia był pan Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich. Rzecznik przedstawił i wyjaśnił sprawy rozpatrywane przez Trybunał Konstytucyjny (http://trybunal.gov.pl/). Chętnie odpowiedział na wszystkie pytania i wątpliwości. Spotkanie to było dla nas wszystkich bezcennym doświadczeniem.
Zachęcamy wszystkich do obejrzenia galerii (zdjęcia Magda Markowska 3 F) oraz zapoznania się z relacją ze spotkania na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich (https://www.rpo.gov.pl/pl/content/adam-bodnar-poprowadzil-lekcje-w-ramach-tygodnia-konstytucyjnego).

Renata Graczkowska, Maciej Turkiewicz


Czytaj więcej...
Warsztaty laboratoryjne w BioCentrum Edukacji Naukowej

W dniu 5 października klasa IId uczestniczyła w warsztatach biologicznych odbywających się w „Biocentrum Edukacji Naukowej”. Tematem zajęć była synergia, którą w skrócie można określić jako kooperację elementów komórki, przynoszącą dodatkowe korzyści. Podczas trwania ćwiczeń laboratoryjnych poszerzyliśmy wiedzę na temat komórek, w szczególności na temat funkcjonowania organelli i ich współdziałania. Przed rozpoczęciem zajęć zaplanowany czas ich trwania mógł budzić zniechęcenie, jednak wszystko zmieniło się, gdy zobaczyliśmy stanowiska do prowadzenia eksperymentów. Zamiast tradycyjnej sali wykładowej było to miejsce, w którym poczuliśmy się jak w prawdziwym laboratorium. Nauka nie ograniczała się do aspektów teoretycznych, ale również mieliśmy możliwość zdobycia pewnych umiejętności, ponieważ każdy z nas korzystał z mikroskopu i sam przygotowywał preparaty. Wiedza, którą przekazywał nam wykładowca poparta była eksperymentami, które sami wykonywaliśmy. Omawiając proces plazmolizy oglądaliśmy jej przebieg pod mikroskopem. Próbowaliśmy nawet przyjrzeć się własnym chromosomom– niestety napotkaliśmy trudności w uzyskaniu idealnego obrazu. Ciekawy program i przystępny sposób przekazywania wiadomości - wizualizacje, eksperymenty – sprawiły, że nikt się nie nudził, za to każdy miał możliwość spróbować i dowiedzieć się czegoś nowego. Wszyscy uczniowie naszej klasy byli bardzo zadowoleni i wyrazili chęć na uczestnictwo w kolejnych tego typu zajęciach. Moim zdaniem organizacja takich warsztatów była „strzałem w dziesiątkę”. Mała próbka pracy w laboratorium skłoniła mnie by zdobywać wiedzę i umiejętności w tym kierunku.
Maria PrusakowMAMY NOWY SAMORZĄD

W skład Rady Samorządu Szkolnego weszli następujący uczniowie:
Akli Sara 2F
Białek Klaudia 1E
Mendala Michał 2F
Pietras Katarzyna 2E
Stawczyk Joanna 2B
Szewczyk Alina 2F

Serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie przypominamy ,że Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły,a więc każdy może włączyć się w działanie. Zebrania Samorządu odbywają się w każdy poniedziałek na długiej przerwie w sali nr 74 Zapraszamy

R.Graczkowska
D.Chaczyńska

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH


14 października, święto Komisji Edukacji Narodowej – tradycyjnie nazywane Dniem Nauczyciela jest zawsze uroczyście chodzone w całej Polsce. Tego dnia odbyła się w naszej szkole uroczystość przyjęcia do grona „Dobiszaków” uczniów klas pierwszych, którzy dopiero po złożeniu ślubowania stali się dopiero pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Po części oficjalnej przyszła kolej na część artystyczną. Uczniowie klasy 2e przedstawili krótki program z życia szkolnego, a prezentacja multimedialna, to co każdy uczeń wiedzieć powinien, aby nauka była skuteczna, a czasy szkolne wspominane były miło i z łezką w oku. Później były jeszcze kwiaty i życzenia dla nauczycieli

Serdecznie dziękujemy pani prof. Anecie Nagajek i uczniom klasy 2e za przygotowanie programu.

Małgorzata Lenczewska

Na rosyjskiej ścieżce

10 października uczniowie klasy 3 F wzięli udział w niecodziennym spacerze po ulicach Warszawy. Niecodzienny, bo cofnęliśmy się do XIX wieku, kiedy to nasze miasto znajdowało się w zaborze rosyjskim (od 1815 r.). Trasa wycieczki rozpoczęła się od prawosławnej Warszawskiej Katedry Metropolitalnej p.w. Św. Marii Magdaleny (zachęcam do odbycia przynajmniej wirtualnego spaceru: http://katedra.org.pl/parafia/about/). Tamtejszy duchowny oprowadził nas po tej zacnej świątyni, odpowiadając życzliwie na wszystkie dociekliwe pytania. Następnie ruszyliśmy w stronę pierwszych w Polsce powojennych ruchomych schodów, dalej Krakowskim Przedmieściem i całą „serią” śródmiejskich placów: Piłsudskiego, Małachowskiego i Dąbrowskiego. Po drodze oglądaliśmy istniejące i nieistniejące (np. pomnik na dawnym placu saskim: http://dawnawarszawa.blogspot.com/2011/04/plac-saski-pomnik-siedmiu-generaow.html ) zabytki związane z czasami, kiedy Warszawa była w zaborze rosyjskim.
Mimo nienajlepszej pogody spacer był udany. Serdecznie dziękujemy naszej przewodniczce, Pani Renacie Płotczyk i Domowi Spotkań z Historią, które czuwa nad całością przedsięwzięcia.

Maciej TurkiewiczZEBRANIA Z RODZICAMI

W dniu 14 września 2016 r. (środa) o godz. 18.00 odbędą się zebrania z Rodzicami Uczniów wszystkich klas.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, najcieplej Rodziców pierwszoklasistów.

Dyrekcja XLIV LO

Terminy zaplanowanych zebrań rodzicielskich w zakładce "zebrania z rodzicami".

Rok:
2009 (57)
2010 (70)
2011 (72)
2012 (61)
2013 (69)
2014 (66)
2015 (77)
2016 (59)         
          Jak aktywować konto
 Szukaj:
 

 

 Strony:
  Mapa strony
Wybory samorządowe 2010
Klas
Uczniów
Absolwentów
Nauczycieli
Publikacje
Archiwalne Materiały
   Wymiana z Karlsruhe
   Akcja Kundelek SPORT

 
 Sieć:
  Forum
Poczta
Netykieta
Bezpieczeństwo
Download
FAQ

 


3112421 Unikalnych wizyt