Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące

dobisz@lo44.edu.pl
REKRUTACJA 2017/2018 - WITAMY KANDYDATÓW DO DOBISZA - ZAPRASZAMY!

rok szk. 2016/2017

Gazetka Dobisz

Matura 2017:
  Matura 2017 - informacje

Materiały promocyjne

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/18

Jeżeli macie pytania dotyczące rekrutacji piszcie na rekrutacja@lo44.edu.pl

Wielka Zbiórka Książek dla szpitali zakończona. Udało się zebrać 70 książek. Dziękujemy darczyńcom- nauczycielom i uczniom naszej szkoły.

Agnieszka Kaptur
Monika Pajewska

Warsztaty w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich
22 maja 2017 r. uczniowie klasy 2 C wzięli udział w warsztatach w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Zajęcia były podzielone na dwie części. W pierwszej, uczniowie zastanawiali się czym jest dyskryminacja, jakie są jej formy i przejawy. W drugiej części młodzież wzięła udział w symulacji obrad Trybunału Konstytucyjnego. Uczniowie wcielili się w role m.in. Ministra Spraw Wewnętrznych, Marszałka Sejmu czy Ministra Obrony Narodowej oraz oczywiście sędziów. Za „powód” do rozprawy posłużył Art. 122a Ustawy Prawo Lotnicze, umożliwiający zestrzelenie „porwanego” samolotu.
Zajęcia przygotował i poprowadził Pan Dariusz Supeł.
Maciej Turkiewicz

Drodzy uczniowie!
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w biciu rekordu czytania w jednakowym momencie.
W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 432 608 uczniów w Polsce. Pomóżcie nam pobić ten wynik !
Już 1 czerwca od godziny 950 do 1005 spotykamy się na patio, aby wspólnie się zaczytać ( weźcie książkę ).
W trakcie czytania zostanie zrobione pamiątkowe zdjęcie na stronę szkoły.
Bądź tego dnia z nami!
Monika Pajewska i Agnieszka Kaptur - bibliotekarki Dobisza

UWAGA!

15-19 maja Wielka Zbiórka Książek dla pacjentów szpitali organizowana przez Fundację zaczytani.org
(książki wydane po 2000 roku, w dobrym stanie).

Książki proszę przynieść do biblioteki szkolnej.
Serdecznie zapraszamy do dzielenia się książkami z pacjentami szpitali.

Z góry dziękujemy
Agnieszka Kaptur i Monika Pajewska

ERASMUS DLA KAŻDEGO

W poniedziałek 24.04. uczniowie klasy 2d i 2e wraz z panią prof. Sylwią Dańczak i panią prof. Marzeną Zaborską wzięli udział w spotkaniu dotyczącym programu Erasmus. Spotkanie prowadziła Magda Krawiec, która jest byłą uczennicą naszej szkoły oraz wielką zwolenniczką programu Erasmus. Wraz z Magdą o zaletach Erasmusa opowiadali przybyli z nią goście, studenci z Portugalii, Turcji oraz Węgier, uczestnicy tego programu w Polsce.
Program Erasmus powstał w 1987 roku jako program wymiany studentów, którego, główną ideą jest rozwijanie międzynarodowej współpracy między uczelniami. Nazwa Erasmus nawiązuje do imienia holenderskiego filozofa i teologa, humanisty, Erazma z Rotterdamu (1466-1536), który jak inni wybitni ludzie jego epoki, kształcił się w wielu uczelniach europejskich, a jego poglądy na edukację cechuje głęboki humanizm. Międzynarodowa współpraca szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę i udziału w projektach wraz z partnerami zagranicznymi. Jaka z tego korzyść? Pomyślcie sami!

Małgorzata Lenczewska

UWAGA KANDYDACI DO DOBISZEWSKIEGO,

ETAP SKŁADANIA WNIOSKÓW
o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie dodatkowych warunków i kryteriów