Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące

MIKOŁAJKI W BANACHU

W dn. 6 grudnia 2018 naszą szkołę odwiedził Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek. Wszyscy otrzymali od nich słodki upominek.
Dziękujemy Mikołajowi i Śnieżynkom za miłe odwiedziny i zapraszamy za rok.
Małgorzata Reszko-Kurek

MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL

4 grudnia br już po raz piąty „wystartowaliśmy” w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Bohaterkami tegorocznego Maratonu były kobiety z różnych stron świata m.in. z Brazylii, Indii, Iranu, Kenii, Maroka i RPA. Jak co roku pisaliśmy do władz poszczególnych państw z apelem o przestrzeganie praw człowieka oraz listy wsparcia dla konkretnych osób. Efekt naszego zaangażowania jest imponujący. Napisaliśmy 576 listów.

Brawo!!!
Renata Graczkowska

Serdecznie gratulujemy laureatom Ogólnopolskiego Konkursu #co ja czytam - portal Wolne Lektury.
Zespół z klasy Ie w składzie: Honorata Milan, Maja Ostaszewska, Julia Piątek, Hanna Świstak, Bartosz Stec zdobył wyróżnienie za film wielogatunkowy promujący czytelnictwo wśród młodzieży.
Dziękujemy opiekunom akcji prof. Beacie Kozakowskiej i prof. Anecie Nagajek.
Agnieszka Kaptur i Monika Pajewska

Szanowni Rodzice Banaszaków,

przypominamy Państwu o zebraniu w środę 5 grudnia 2018 o godzinie 18.00. Jednocześnie informujemy, że nie możemy kolejny raz udostępnić Państwu boiska jako parkingu ze względu na prace remontowe i głębokie wykopy. Bardzo przepraszamy i zapraszamy
Dyrekcja XLIV LO

Warsztaty w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich

29 listopada b.r. klasa II F wzięła udział w warsztatach w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Spotkanie składało się z 3 części: W pierwszej poznaliśmy kompetencje Rzecznika Praw Obywatelskich i sprawy, którymi się zajmuje, druga część dotyczyła praw i wolności zawartych w Konstytucji. Natomiast w trzeciej części spotkania wcieliliśmy się w rolę sędziów Sądu Najwyższego. Nasze zadanie polegało na rozstrzygnięciu, czy wyrok sądu jest zgodny z zapisami zawartymi w Konstytucji.
Renata Graczkowska

ZŁOCI PIŁKARKI I PIŁKARZE RĘCZNI

W dniu 16.11.2018 r. nasi sportowcy drużyn dziewcząt i chłopców wygrali Mistrzostwa Mokotowa w piłce ręcznej.
GRATULUJEMY!

Rok: