Aktualności: European Space Agency - XLIV Liceum Ogólnokształcące

Uczestniczyło w nich 50 nauczycieli szkół różnego poziomu z krajów Unii Europejskiej. Spotkaliśmy się z ekspertami zajmującymi się badaniami kosmosu, którzy przedstawili nam stan obecnych prac i dalsze plany eksploracji Kosmosu. Każdego dnia pracowaliśmy w grupach nad scenariuszami zajęć z fizyki, programowania, biologii i geografii – uczyliśmy się jak prowadzić takie zajęcia w szkole. Otrzymaliśmy materiały papierowe oraz ciekawy zestaw pomocy na zajęcia z fizyki dotyczące inżynierii materiałowej. Przekazuję to pudełko edukacyjne dla szkolnej pracowni fizycznej.
Ostatniego dnia pobytu uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym w siedzibie European Space Agency w Noordwijk. To była wyjątkowa, ekscytująca możliwość przyjrzenia się pracy laboratoriów, spotkania z astronautami, wysłuchania wykładów, rozmowy z naukowcami. Cały wyjazd to też ciekawe rozmowy kuluarowe w gronie kreatywnych nauczycieli i zastrzyk pozytywnej energii. Dowiedziałam się, że Polacy mają znaczący udział w badaniach kosmosu. Urządzenia wykonane w Polsce wzięły udział w misjach, których celem było teledetekcyjne i bezpośrednie badanie własności atmosfer i powierzchni planet i ciał Układu Słonecznego.
Uczniowie!
Jeśli marzy Wam się ciekawa praca, dająca możliwości ciągłego rozwoju, podróżowania, poznawania nowych ludzi, rozwijania kreatywności to eksploracja Ziemi i Kosmosu daje takie szanse. Warunkiem jest odpowiednie wykształcenie – które dzieje się tu i teraz – każdego dnia. Doceńcie to co otrzymujecie w ofercie edukacyjnej szkoły. Każda podjęta aktywność w szkole i poza nią zwiększa Wasze szanse na rynku pracy – otwiera na Świat (i Wszechświat!). Angażujcie się!

Katarzyna Mijakowska - nauczycielka geografii

Rok: