Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące
ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
dobisz@lo44.edu.pl
REKRUTACJA 2017/2018 - WITAMY KANDYDATÓW DO DOBISZA - ZAPRASZAMY!                             
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2016/2017


Gazetka Dobisz

 
Matura 2017: 
  Matura 2017 - informacje
Harmonogram matur ustnych
Instrukcja maturalna

 
Rekrutacja: 
  Promocja szkoły
Materiały promocyjne
Prezentacja oddziałów
Oferta edukacyjna
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Podstawa prawna

Obóz integracyjny

 

Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2012
Dni Qltury 2013
Dni Qltury 2014
Dni Qltury 2015
Dni Qltury 2016
Dni Qltury 2017

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkołą

 

Stypendia: 
  Stypendia dla licealistów
 
Zajęcia dodatkowe: 
  Lista zajęć

Biblioteka szkolna

 

Wizyta klasy IIA w Centrum Nauki Kopernik

5 kwietnia 2017 roku cała klasa IIa wraz z prof. M. Kozłowską oraz prof. A. Mandecką wzięła udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie centrum naukowego, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych pt: „Anomalie wodne”. W czasie, kiedy jedna z grup udała się do laboratorium, gdzie przeprowadzała doświadczenia dotyczące właściwości wody oraz innych substancji ciekłych, druga grupa zwiedzała ekspozycje stałe. Z całą pewnością ta wycieczka przyczyniła się do pogłębienia naszej wiedzy z różnych dziedzin fizyki.

Oliwia Ziółkowska IIAJezu - wprost na Wielkanoc
usiądż między nami -
wierzących niewierzących
poobmywaj łzami.

"Przy Stole" - ks. Jan Twardowski

Pięknie polskich Świąt Wielkiej Nocy - wiosennych, kolorowych, mokrych kiedy trzeba i rodzinnych życzymy
Dyrekcja XLIV LO

DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY


Każdy, kto chce i nie boi się wyzwań, może podjąć studia na zagranicznych uczelniach.

Prof. Marzena Zaborska i Sylwia Dańczak przygotowały relację ze spotkania jakie odbyło się w naszej szkole.
W poniedziałek, 3 kwietnia 2017 roku uczniowie klas 2d i 2 e spotkali się z przedstawicielami fundacji Elab Education Laboratory, którzy przedstawili możliwości podjęcia studiów za granicą. spotkanie poprowadził pan Michał Siwarga, który opowiedział szczegółowo o procesie rekrutacji na uczelnie w Wielkiej Brytanii, Danii oraz Holandii. Uczniowie dowiedzieli się o możliwościach finansowania studiów oraz uzyskania stypendium. Fundacja oferuje uczniom bezpłatną pomoc w procesie rekrutacyjnym na zagraniczne uczelnie. Uczniowie byli zadowoleni ze spotkania, dzięki któremu zobaczyli, jak wiele mają możliwości rozwoju oraz realizowania swoich marzeń o studiach za granicą.

Małgorzata Lenczewska

TRIO BASKET.


18.marca 2017 roku w Arenie Ursynów odbył się turniej Trio Basket. Turniej ten odbywa się każdego roku i nas zespoły Dobisza biorą w nim udział. Drużyna męska startowała w składzie: : Karol Wojciechowski 2a, Rafał Krajewski 3b i Mariusz Wojciechowski 2c, drużyna żeńska to: Agnieszka Jędrzejewska 3b, Paulina Mijal 2b i Julia Dołężka 1b. Chłopcy nie udało się niestety musieli zakończyć rozgrywki na rundzie eliminacyjnej. Dziewczęta próbowały za wszelką cenę obronić tytuł ( w zeszłego roku), ale się nie udało, ale zajęły dobre trzecie miejsce. Podziękowania dla prof. Fidora za trenerską opiekę. Naszym reprezentantom życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Lenczewska

„Zbadaj swój DNA” - warsztaty laboratoryjne w BioCentrum Edukacji Naukowej

W dniu 28 marca uczniowie klas IIIb oraz IId wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych w BioCentrum Edukacji Naukowej. Celem zajęć była analiza różnic występujących pomiędzy poszczególnymi ludźmi w sekwencji ich DNA. „Dawcami” materiału genetycznego byli sami uczniowie, którzy własnoręcznie wyizolowali a następnie namnożyli wybrany fragment DNA za pomocą techniki PCR. Na koniec każdy mógł zobaczyć na własne oczy "kawałek" swojego DNA i porównać go z DNA kolegów i koleżanek. W trakcie doświadczenia uczestnicy warsztatów wykorzystywali techniki powszechnie stosowane w badaniach naukowych i biotechnologii, posługując się przy tym specjalistycznym sprzętem laboratoryjnym.
Praktyczna część zajęć uzupełniona została krótkimi wykładami, które objaśniły istotę stosowanych metod oraz przybliżyły wybrane zagadnienia związane z przeprowadzanym ćwiczeniem, takie jak: budowa i funkcja DNA, zmienność genetyczna, jej źródła i znaczenie oraz zastosowanie analizy zmienności genetycznej w kryminalistyce, badaniach naukowych, diagnostyce medycznej i innych dziedzinach.

Anna Jasztal


FINALISTA OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ!
Właśnie miałam przyjemność przeprowadzenia wywiadu (a tak naprawdę bardzo miło nam się rozmawiało) z BARTOSZEM MULARCZYKIEM z klasy 2C. Szybciutko Państwu przekazuję informację o sukcesie olimpijskim Bartka. Jest w ekskluzywnym gronie finalistów Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Etap eliminacyjny (szkolny) - 11.000 osób w całej Polsce, potem etap okręgowy. Etap centralny - 100 finalistów( wśród nich Bartek gdzieś w połowie stawki). Bardzo wyrównani konkurenci. Bardzo konkretne zadania do wykonania - test wielokrotnego wyboru + esej +zadania analityczne - wszystko ekonomicznie. Nasz w finale trochę narzekał na presję czasu, mówił, że 10 punktów zgubił po drodze, a były w zasięgu. Po tym doświadczeniu bycia finalistą, Bartosz zachęca do udziału w przyszłorocznej edycji mówiąc, że to wspaniała przygoda intelektualno-towarzyska. Gratulacje Bartku, w przyszłym roku życzę Ci indeksu Szkoły Głównej Handlowej bez walki o punkty (choć życzę również satysfakcjonujących wyników egzaminu maturalnego!)
Wicedyrektor XLIV LO


Rok:
2009 (57)
2010 (70)
2011 (72)
2012 (61)
2013 (69)
2014 (66)
2015 (77)
2016 (74)
2017 (32)
2014
Stycze
Luty
Marzec
Kwiecie
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpie
Wrzesie
Padziernik
Listopad
Grudzie         
          Jak aktywować konto
 Szukaj:
 

 

 Strony:
  Mapa strony
Wybory samorządowe 2010
Klas
Uczniów
Absolwentów
Nauczycieli
Publikacje
Archiwalne materiały
SPORT

 
 Sieć:
  Forum
Poczta
Netykieta
Bezpieczeństwo
Download
FAQ

 


3376917 Unikalnych wizyt