Artykuł: Teatr Francuskojęzyczny - XLIV Liceum Ogólnokształcące

Matura 2018:
  Matura 2018 - informacje

WYBORY KANDYDATA NA PATRONA SZKOŁY

W poniedziałek 26.02.2018 r. odbyły się wybory kandydata na patrona szkoły. Najwięcej głosów (216) uzyskała kandydatura Stefana Banacha. Zgodnie z Regulaminem, wniosek o nadanie nowego patrona szkoły zostanie przekazany do Burmistrza Dzielnicy Warszawa Mokotów, a następnie będzie procedowany w Radzie Miasta Stołecznego Warszawy. Jeśli kandydat zostanie zatwierdzony przez w/w Organy, od 1 09.2018 r, szkoła przyjmie nazwę: XLIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha.

Dokument: Protokół z przebiegu wyboru patrona
Zespół d/s wyboru patrona szkoły.

Teatr Francuskojęzyczny

W dniach 26-28 lutego 2009r., po raz czternasty, odbył się w Koszalinie Festiwal Francuskojęzycznych Teatrów Szkół Średnich. Nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Nasi uczniowie rywalizowali między innymi ze szkołami z Poznania, Łodzi, Wrocławia, Złotowa, Szczecina, Koszalina, Sosnowca i Warszawy. Reprezentantami naszego liceum byli uczniowie klasy IIIg (Agata Melibruda, Magda Brize, Justyna Sajnóg, Marta Urbaniak, Karolina Szczepanowska, Patrycja Drozd, Eryk Kulm, Sebastian Machalski, Paweł Młynarczyk, Marek Traczyk) pod opieką nauczyciela języka francuskiego Elżbiety Lakowskiej. Przygotowali oni sztukę Marcela Kervana zatytułowaną "Hot Jazz". Przedstawienie było bardzo entuzjastycznie odebrane przez publiczność dzięki świetnej muzyce, wspaniałym kostiumom, zaskakującym zwrotom akcji i przede wszystkim dzięki rewelacyjnym i bardzo utalentowanym aktorom.