Artykuł: Dni Qltury 2014 - XLIV Liceum Ogólnokształcące

WTOREK

Startujemy o godzinie 9.00 powrotem do przeszłości z panią Anną „ Youya” JUJKĄ , absolwentką Dobisza - Matura 1998.
Tancerka, choreografka, nauczycielka tańca - tak w skrócie można przedstawić zawodowe emploi pani Anny. W programie Got To Dance zastąpiła Krystynę Mazurównę Jak mówi – taniec jest jej największą miłością, a jedyną konkurencją może być tylko miłość tego jedynego mężczyzny. Jak kocha to do końca świata i jeszcze dłużej.. A tańczy od 7 roku życia. Youya jest kobietą samodzielną, energiczną, pełną pasji i kreatywności . Swoje stroje przygotowuje sama, a inspirację - jak mówi – czerpie z tańca i muzyki. Przez lata wiele techniki tanecznych , dlatego umiejętność łączenia różnych stylów, np.: jazzu, modern dance, contemporary, broadway jazzu, hip-hopu, ragga czy house jest dla niej „pesteczką” Lista jej dokonań jest długa.
„Youya” wspominała z sentymentem szkolne lata spędzone w murach naszego liceum w klasie matematyczno-geograficznej. Wychowawczynią była prof. A. Lerka. Był to dla niej najpiękniejszy czas , bo jak sama powiedziała, że dopiero ukończeniu liceum zaczynają się „życiowe schody” Lekcje matematyki z prof. Wójcikiem, angielskiego z prof. Komorowska, niemieckiego z prof. Piotrowską zapadły jej głęboko w pamięć. Zdradziła uczniom też jej „młodzieńcze grzeszki” popełniane w szkole. Już po zakończeniu spotkania zatańczyła z uczniami. Rozmowę „Youyą „ poprowadzili Magda Krawiec i Mateusz Kurek z kl. 3c pod opieką prof. A. Lerki

Kameralne spotkanie z panem Pawłem Nastulą rozpoczęło się o 10.00. Pan Nastula jest judoką, mistrzem olimpijskim z Atlanty w 1996 roku, dwukrotnym mistrzem świata, trzykrotnym mistrzem Europy i aż, trzynastokrotnym polski .Od 2005 roku zawodnikiem mieszanych sztuk walki –MMA Absolwent AWF-u , trener, autor książki „Moje judo” Pan Nastula opowiedział o roli sportu, jaki odegrał w jego życiu, o swojej fascynacji judo, karierze sportowej, sukcesach, porażkach, a przede wszystkim zwycięstwach w barwach biało-czerwonych. Przejście do MMA było koniecznością życiową, a także chęcią sprawdzenia się w trochę innych formach walki. Spotkanie poprowadzili Artur Brodowicz z kl.2c, Aleksander Kubań z kl. 3a i Mateusz Michałowski z 3d. Opiekunowie- prof. Elżbieta Arkuszyńska,prof. Magdalena Rzyszkiewicz, prof. Marcin Fidor, prof. Jacek Jankowski

O Wojciechu Zimińskim będą kiedyś pisać wiersze.
To znaczy - już piszą. To znaczy - ja piszę:
Wojciechu Zimiński,
I Zalew Szczeciński,
I we wsi Otaląż
Niechaj Ciebie chwaląż

Artur Andrus

Godzina 12.00 - pan Wojciech Zimiński , dziennikarz, poeta, scenarzysta, artysta kabaretowy, redaktor naczelny redakcji kultury Polskiego Radia , prezenter TVN 24, prowadzi program Szkło kontaktowe. Pan Zimiński opowiedział o swojej drodze do kariery p dziennikarza radiowego i telewizyjnego, swoich zainteresowaniach, pracy nad przygotowaniem programów, rozmową z widzami i słuchaczami. Kocha radio z wzajemnością. Komentator ludzkich słabości, które potrafi wytykać na każdym kroku. Ale jedyny w swoim rodzaju, dlatego tak chętnie czyta się jego książki, felietony satyry, ogląda filmy i sztuki teatralne według jego scenariuszy. Spotkanie z panem Zimińskim poprowadzili Ania Haber i Mikołaj Kunicki z 2d pod opieką prof. B. Kądzieli.

Ostatnim punktem dzisiejszego programu TQ © było spotkanie z panem Jarosławem Grzesicą z Fundacji Sztuka i Technologia. Fundacja ta zajmuje się projektami artystycznymi związanymi z nowoczesną technologią, oraz jej wpływami na sztukę. Fundacja jest formalnym organizatorem festiwalu Warsaw Electronic Festival. Music and Technology – Electronic Art Meeting od 2002 roku, kiedy po raz pierwszy zaprezentowano koncepcję zderzenia elektroniki z jazzem pod hasłem „Elektroniczny Odjazzd”. To wydarzenie w klubie „Qult” dla kilkusetosobowej publiczności okazało się sukcesem, dlatego, że nigdy wcześniej w Warszawie nie „zderzyły” się tego typu klimaty. Spotkanie poprowadzili Basia Sobolewska i Dominika Soszyńska z kl. 3a i Tomek Królik z kl. 1d. Opiekunowie – prof. E. Barszcz i M. Fidor

Więcej na kolejnej stronie

Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >