Artykuł: Dni Qltury 2014 - XLIV Liceum Ogólnokształcące
ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
lo44@lo44.edu.pl
25 kwietnia 2019 r. - godz. 17 00    Dzień Otwarty dla KANDYDATÓW do klas pierwszych   ZAPRASZAMY!
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty
RODO

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2018/2019


 
Matura 2019: 
  Matura 2019 - informacje
Harmonogram matur ustnych
Instrukcja maturalna

 
Rekrutacja: 
  Promocja szkoły
Prezentacja oddziałów
Oferta edukacyjna
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Regulamin rekrutacji
Podstawa prawna - harmonogram

Obóz integracyjny

 
Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2019

Dni Qltury 2018
Dni Qltury 2017
Dni Qltury 2016
Dni Qltury 2015
Dni Qltury 2014
Dni Qltury 2013
Dni Qltury 2012

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkoła

 

Klasa akademicka
Szanowni Państwo,

zgodnie z Uchwałą nr LXX/1946/2018 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 5 lipca 2018 r. zmienia się imię XLIV Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Dobiszewskiego w Warszawie. Z dniem 1 września 2018 r. akt założycielski liceum ogólnokształcącego otrzymuje brzmienie:

XLIV Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Banacha
w Warszawie, ul. Dolna 6

Musimy pamiętać, że nadanie szkole imienia nie jest tylko pustym gestem, zwyczajną zmianą nazwy. To przede wszystkim wskazanie całej szkolnej społeczności – uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom, dyrekcji – pewnego punktu odniesienia i wyznaczenie kierunku ich wspólnych działań i dążeń. Patron to pewien symbol, idea, która scala i jednoczy. Od dziś takim punktem odniesienia będzie dla nas wybitny polski matematyk profesor Stefan Banach.
Dyrektor XLIV LOREKRUTACJA 2019/2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Kandydaci do naszego Liceum, w roku szkolnym 2019/2020 zapraszamy

absolwentów gimnazjum (3-letni cykl kształcenia) do:
klasy 1AG z rozszerzeniem matematyki, fizyki i informatyki;
klasy 1BG z rozszerzeniem matematyki, biologii i chemii;
klasy 1CG z rozszerzeniem matematyki, geografii i wiedzy o społeczeństwie;
klasy 1DG z rozszerzeniem języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie;


Wszystkie wyżej wymienione klasy uczyć się będą języka angielskiego, drugi język obcy – do wyboru – niemiecki lub francuski.

absolwentów szkoły podstawowej (4-letni cykl kształcenia) do:
klasy 1A z rozszerzeniem matematyki, fizyki i języka angielskiego;
klasy 1B z rozszerzeniem biologii, chemii i języka angielskiego;
klasy 1C z rozszerzeniem matematyki, geografii i języka angielskiego;
klasy 1D z rozszerzeniem historii, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego;

Drugi język obcy – do wyboru – niemiecki lub francuski.

Rozporządzenie MEN dotyczące rekrutacji dla absolwentów gimnazjum:
ROZPORZĄDZENIE w postaci pliku PDF

Rozporządzenie MEN dotyczące rekrutacji dla absolwentów szkoły podstawowej:
ROZPORZĄDZENIE w postaci pliku PDF

Kolejne informacje wkrótce. Zapraszamy do wizyt na naszej stronie internetowej.

Na spotkanie informacyjne zapraszamy rodziców i uczniów
25 kwietnia 2019 (czwartek) o godzinie 17:00
WTOREK

Startujemy o godzinie 9.00 powrotem do przeszłości z panią Anną „ Youya” JUJKĄ , absolwentką Dobisza - Matura 1998.
Tancerka, choreografka, nauczycielka tańca - tak w skrócie można przedstawić zawodowe emploi pani Anny. W programie Got To Dance zastąpiła Krystynę Mazurównę Jak mówi – taniec jest jej największą miłością, a jedyną konkurencją może być tylko miłość tego jedynego mężczyzny. Jak kocha to do końca świata i jeszcze dłużej.. A tańczy od 7 roku życia. Youya jest kobietą samodzielną, energiczną, pełną pasji i kreatywności . Swoje stroje przygotowuje sama, a inspirację - jak mówi – czerpie z tańca i muzyki. Przez lata wiele techniki tanecznych , dlatego umiejętność łączenia różnych stylów, np.: jazzu, modern dance, contemporary, broadway jazzu, hip-hopu, ragga czy house jest dla niej „pesteczką” Lista jej dokonań jest długa.
„Youya” wspominała z sentymentem szkolne lata spędzone w murach naszego liceum w klasie matematyczno-geograficznej. Wychowawczynią była prof. A. Lerka. Był to dla niej najpiękniejszy czas , bo jak sama powiedziała, że dopiero ukończeniu liceum zaczynają się „życiowe schody” Lekcje matematyki z prof. Wójcikiem, angielskiego z prof. Komorowska, niemieckiego z prof. Piotrowską zapadły jej głęboko w pamięć. Zdradziła uczniom też jej „młodzieńcze grzeszki” popełniane w szkole. Już po zakończeniu spotkania zatańczyła z uczniami. Rozmowę „Youyą „ poprowadzili Magda Krawiec i Mateusz Kurek z kl. 3c pod opieką prof. A. Lerki


Kameralne spotkanie z panem Pawłem Nastulą rozpoczęło się o 10.00. Pan Nastula jest judoką, mistrzem olimpijskim z Atlanty w 1996 roku, dwukrotnym mistrzem świata, trzykrotnym mistrzem Europy i aż, trzynastokrotnym polski .Od 2005 roku zawodnikiem mieszanych sztuk walki –MMA Absolwent AWF-u , trener, autor książki „Moje judo” Pan Nastula opowiedział o roli sportu, jaki odegrał w jego życiu, o swojej fascynacji judo, karierze sportowej, sukcesach, porażkach, a przede wszystkim zwycięstwach w barwach biało-czerwonych. Przejście do MMA było koniecznością życiową, a także chęcią sprawdzenia się w trochę innych formach walki. Spotkanie poprowadzili Artur Brodowicz z kl.2c, Aleksander Kubań z kl. 3a i Mateusz Michałowski z 3d. Opiekunowie- prof. Elżbieta Arkuszyńska,prof. Magdalena Rzyszkiewicz, prof. Marcin Fidor, prof. Jacek JankowskiO Wojciechu Zimińskim będą kiedyś pisać wiersze.
To znaczy - już piszą. To znaczy - ja piszę:
Wojciechu Zimiński,
I Zalew Szczeciński,
I we wsi Otaląż
Niechaj Ciebie chwaląż

Artur Andrus


Godzina 12.00 - pan Wojciech Zimiński , dziennikarz, poeta, scenarzysta, artysta kabaretowy, redaktor naczelny redakcji kultury Polskiego Radia , prezenter TVN 24, prowadzi program Szkło kontaktowe. Pan Zimiński opowiedział o swojej drodze do kariery p dziennikarza radiowego i telewizyjnego, swoich zainteresowaniach, pracy nad przygotowaniem programów, rozmową z widzami i słuchaczami. Kocha radio z wzajemnością. Komentator ludzkich słabości, które potrafi wytykać na każdym kroku. Ale jedyny w swoim rodzaju, dlatego tak chętnie czyta się jego książki, felietony satyry, ogląda filmy i sztuki teatralne według jego scenariuszy. Spotkanie z panem Zimińskim poprowadzili Ania Haber i Mikołaj Kunicki z 2d pod opieką prof. B. Kądzieli.


Ostatnim punktem dzisiejszego programu TQ © było spotkanie z panem Jarosławem Grzesicą z Fundacji Sztuka i Technologia. Fundacja ta zajmuje się projektami artystycznymi związanymi z nowoczesną technologią, oraz jej wpływami na sztukę. Fundacja jest formalnym organizatorem festiwalu Warsaw Electronic Festival. Music and Technology – Electronic Art Meeting od 2002 roku, kiedy po raz pierwszy zaprezentowano koncepcję zderzenia elektroniki z jazzem pod hasłem „Elektroniczny Odjazzd”. To wydarzenie w klubie „Qult” dla kilkusetosobowej publiczności okazało się sukcesem, dlatego, że nigdy wcześniej w Warszawie nie „zderzyły” się tego typu klimaty. Spotkanie poprowadzili Basia Sobolewska i Dominika Soszyńska z kl. 3a i Tomek Królik z kl. 1d. Opiekunowie – prof. E. Barszcz i M. Fidor

Więcej na kolejnej stronie


Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >         
          Jak aktywować konto
 Szukaj:
 

 

 Strony:
  Mapa strony
Projekty uczniiów
Archiwalne materiały
SPORT

 
 Sieć:
  Poczta
Netykieta
Bezpieczeństwo


 
Stypendia: 
  Stypendia dla licealistów
 
Zajęcia dodatkowe: 
  Lista zajęć

Biblioteka szkolna

 


4332271 Unikalnych wizyt