Artykuł: Dni Qltury 2014 - XLIV Liceum Ogólnokształcące
ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
lo44@lo44.edu.pl
25 kwietnia 2019 r. - godz. 17 00    Dzień Otwarty dla KANDYDATÓW do klas pierwszych   ZAPRASZAMY!
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty
RODO

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2018/2019


 
Matura 2019: 
  Matura 2019 - informacje
Harmonogram matur ustnych
Instrukcja maturalna

 
Rekrutacja: 
  Promocja szkoły
Prezentacja oddziałów
Oferta edukacyjna
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Regulamin rekrutacji
Podstawa prawna - harmonogram

Obóz integracyjny

 
Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2019

Dni Qltury 2018
Dni Qltury 2017
Dni Qltury 2016
Dni Qltury 2015
Dni Qltury 2014
Dni Qltury 2013
Dni Qltury 2012

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkoła

 

Klasa akademicka
Szanowni Państwo,

zgodnie z Uchwałą nr LXX/1946/2018 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 5 lipca 2018 r. zmienia się imię XLIV Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Dobiszewskiego w Warszawie. Z dniem 1 września 2018 r. akt założycielski liceum ogólnokształcącego otrzymuje brzmienie:

XLIV Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Banacha
w Warszawie, ul. Dolna 6

Musimy pamiętać, że nadanie szkole imienia nie jest tylko pustym gestem, zwyczajną zmianą nazwy. To przede wszystkim wskazanie całej szkolnej społeczności – uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom, dyrekcji – pewnego punktu odniesienia i wyznaczenie kierunku ich wspólnych działań i dążeń. Patron to pewien symbol, idea, która scala i jednoczy. Od dziś takim punktem odniesienia będzie dla nas wybitny polski matematyk profesor Stefan Banach.
Dyrektor XLIV LOREKRUTACJA 2019/2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Kandydaci do naszego Liceum, w roku szkolnym 2019/2020 zapraszamy

absolwentów gimnazjum (3-letni cykl kształcenia) do:
klasy 1AG z rozszerzeniem matematyki, fizyki i informatyki;
klasy 1BG z rozszerzeniem matematyki, biologii i chemii;
klasy 1CG z rozszerzeniem matematyki, geografii i wiedzy o społeczeństwie;
klasy 1DG z rozszerzeniem języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie;


Wszystkie wyżej wymienione klasy uczyć się będą języka angielskiego, drugi język obcy – do wyboru – niemiecki lub francuski.

absolwentów szkoły podstawowej (4-letni cykl kształcenia) do:
klasy 1A z rozszerzeniem matematyki, fizyki i języka angielskiego;
klasy 1B z rozszerzeniem biologii, chemii i języka angielskiego;
klasy 1C z rozszerzeniem matematyki, geografii i języka angielskiego;
klasy 1D z rozszerzeniem historii, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego;

Drugi język obcy – do wyboru – niemiecki lub francuski.

Rozporządzenie MEN dotyczące rekrutacji dla absolwentów gimnazjum:
ROZPORZĄDZENIE w postaci pliku PDF

Rozporządzenie MEN dotyczące rekrutacji dla absolwentów szkoły podstawowej:
ROZPORZĄDZENIE w postaci pliku PDF

Kolejne informacje wkrótce. Zapraszamy do wizyt na naszej stronie internetowej.

Na spotkanie informacyjne zapraszamy rodziców i uczniów
25 kwietnia 2019 (czwartek) o godzinie 17:00
ŚRODA

Od samego rana nauka. Trochę trudno się skupić na lekcjach, kiedy jeszcze przeżywa się dni poprzednie i już myślami jest przy najbliższych imprezach. Ale do południa wytrzymać trzeba. C'est la vie ! I nareszcie ….. w samo południe przybywa długo oczekiwany gość.
ANDRZEJ GRABOWSKI - aktor teatralny, filmowy, kabaretowy, telewizyjny, stand-uper , a do tego wokalista, absolwent PWST w Krakowie, przez wiele lat aktor krakowskiego teatru im. Słowackiego. Pan Andrzej Grabowski przybył na spotkanie z żoną Anitą Kruszewską. Pan Grabowski wcale nie zamierzał zostać aktorem, tylko księdzem. Ale widać kapłańskie życie nie było mu pisane, więc aktorem został. I to wszystko przez brata Mikołaja (aktor i reżyser ). Mikołaj studiował w PWST w Krakowie i życie studenckie przyszłych komediantów spodobało się panu Andrzejowi. Ale ostateczną decyzję o aktorstwie podjął po nocy przegadanej z Janem Nowickimjuż wtedy popularnym aktorem , który w tym czasie odniósł już znaczny sukces medialny. I wierny tej decyzji jest do dnia dzisiejszego. Postaciom , które gra daje w pewien sposób swoją osobowość, choć określanie jej nie jest takie proste, ale nie utożsamia się z nimi To aktor buduje postać i sprawia, czy zostanie ona w pamięci widzów, czy odejdzie w niepamięć. Panu Andrzejowi z pewnością niepamięć nie zagraża, ponieważ jego dorobek zawodowy mówi sam za siebie. Mimo, że wystąpił w kilkudziesięciu filmach i kilkunastu serialach , to szczególną popularność przyniosła mu rola Ferdynanda Kiepskiego z serialu „Świat według Kiepskich”, którą obecnie darzy wielkim sentymentem, a spotkania z widzami utwierdziły go w przekonaniu, że grać Ferdka warto i nie przejmować się tym , co piszą o nim w gazetach. Wspomniał również o innych rolach, które są dla niego ważne – w serialach „Bożej podszewce” i „PitBull”. Ma za sobą też debiut wokalny. Nagrał płytę z piosenkami, z muzyką Marcina Lamcha, Przemysława Pacana i Krzysztofa Niedźwieckiego, który skomponował większość utworów, oraz tekstami przyjaciół, min. Jana Nowickiego, Jana Wołka, Krzysztofa Nowaka, Andrzeja Poniedzielskiego. Rozmowę z panem Grabowskim poprowadzili Agata Klonecka i Łukasz Moskwiak z kl. 1c pod opieką pani prof. J. Żukowskiej.

Drugim ważnym i oczekiwanym tego dnia gościem była pani GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA - aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, absolwentka PWST w Warszawie, wielokrotnie nagradzana polskimi nagrodami filmowymi – „Złota Kaczka, Orły”. Piękna , utalentowana, „dama polskiego kina” Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról filmowych, telewizyjnych, teatralnych - „ Noc czerwcowa, Hamlet,, Pan Tadeusz, Medium, Biała wizytówka, Nadzór, Lata dwudzieste, lata trzydzieste, Krótki film o miłości” - są tylko kilkoma tytułami, a obejrzenie wszystkich filmów z jej udziałem, to co najmniej kilkadziesiąt godzin projekcji. Pani Grażyna mówiła o swoim dorobku filmowym, pracy w filmie i teatrze, jakie role lubi, jakich by nigdy nie zagrała , jak wygląda jej normalny dzień bez gry w filmie i wtedy, kiedy gra. Napisała też autobiograficzną powieść –„Ścigając pamięć”, która jest jej emocjonalną podróżą w świecie realnym i umysłowym. Życie codzienne przeplata się z przeszłością , ze wspomnieniami z dzieciństwa, , spotkań i podróży, planów filmowych, teatralnych. Autorka, która na zewnątrz wydaje się być chłodną , opanowaną osobą, pokazuje zupełnie inną twarz, wrażliwej i uważniej obserwatorki , której oczyma oglądamy otaczającą rzeczywistość. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, odważni zadawali pytania, zachęcani przez panią Grażynę, Widać było, że pani Szapołowska lubi młodzież i dobrze się czuje w jej towarzystwie. Rozmowę poprowadzili - Justyna Konopczyńska i Hubert Kowalewski z kl. 3b pod opieką pani prof. Marzeny Zaborskiej.

Więcej na kolejnej stronie


Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >         
          Jak aktywować konto
 Szukaj:
 

 

 Strony:
  Mapa strony
Projekty uczniiów
Archiwalne materiały
SPORT

 
 Sieć:
  Poczta
Netykieta
Bezpieczeństwo


 
Stypendia: 
  Stypendia dla licealistów
 
Zajęcia dodatkowe: 
  Lista zajęć

Biblioteka szkolna

 


4332176 Unikalnych wizyt