Artykuł: Dni Qltury 2014 - XLIV Liceum Ogólnokształcące
ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
lo44@lo44.edu.pl
25 kwietnia 2019 r. - godz. 17 00    Dzień Otwarty dla KANDYDATÓW do klas pierwszych   ZAPRASZAMY!
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty
RODO

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2018/2019


 
Matura 2019: 
  Matura 2019 - informacje
Harmonogram matur ustnych
Instrukcja maturalna

 
Rekrutacja: 
  Promocja szkoły
Prezentacja oddziałów
Oferta edukacyjna
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Regulamin rekrutacji
Podstawa prawna - harmonogram

Obóz integracyjny

 
Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2019

Dni Qltury 2018
Dni Qltury 2017
Dni Qltury 2016
Dni Qltury 2015
Dni Qltury 2014
Dni Qltury 2013
Dni Qltury 2012

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkoła

 

Klasa akademicka
Szanowni Państwo,

zgodnie z Uchwałą nr LXX/1946/2018 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 5 lipca 2018 r. zmienia się imię XLIV Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Dobiszewskiego w Warszawie. Z dniem 1 września 2018 r. akt założycielski liceum ogólnokształcącego otrzymuje brzmienie:

XLIV Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Banacha
w Warszawie, ul. Dolna 6

Musimy pamiętać, że nadanie szkole imienia nie jest tylko pustym gestem, zwyczajną zmianą nazwy. To przede wszystkim wskazanie całej szkolnej społeczności – uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom, dyrekcji – pewnego punktu odniesienia i wyznaczenie kierunku ich wspólnych działań i dążeń. Patron to pewien symbol, idea, która scala i jednoczy. Od dziś takim punktem odniesienia będzie dla nas wybitny polski matematyk profesor Stefan Banach.
Dyrektor XLIV LOREKRUTACJA 2019/2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Kandydaci do naszego Liceum, w roku szkolnym 2019/2020 zapraszamy

absolwentów gimnazjum (3-letni cykl kształcenia) do:
klasy 1AG z rozszerzeniem matematyki, fizyki i informatyki;
klasy 1BG z rozszerzeniem matematyki, biologii i chemii;
klasy 1CG z rozszerzeniem matematyki, geografii i wiedzy o społeczeństwie;
klasy 1DG z rozszerzeniem języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie;


Wszystkie wyżej wymienione klasy uczyć się będą języka angielskiego, drugi język obcy – do wyboru – niemiecki lub francuski.

absolwentów szkoły podstawowej (4-letni cykl kształcenia) do:
klasy 1A z rozszerzeniem matematyki, fizyki i języka angielskiego;
klasy 1B z rozszerzeniem biologii, chemii i języka angielskiego;
klasy 1C z rozszerzeniem matematyki, geografii i języka angielskiego;
klasy 1D z rozszerzeniem historii, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego;

Drugi język obcy – do wyboru – niemiecki lub francuski.

Rozporządzenie MEN dotyczące rekrutacji dla absolwentów gimnazjum:
ROZPORZĄDZENIE w postaci pliku PDF

Rozporządzenie MEN dotyczące rekrutacji dla absolwentów szkoły podstawowej:
ROZPORZĄDZENIE w postaci pliku PDF

Kolejne informacje wkrótce. Zapraszamy do wizyt na naszej stronie internetowej.

Na spotkanie informacyjne zapraszamy rodziców i uczniów
25 kwietnia 2019 (czwartek) o godzinie 17:00
CZWARTEK

Dziś już od samego rana goście..... i tak do południa
.
Godzina 8.15 i witaj Czarny Lądzie! Klasy 1 i 2 spotykają się z panem Robertem Zduńczykiem, założycielem ekonomicznej fundacji POLSKA - AFRYKA WSCHODDNIA. Prowadzi ją ze swoją żoną Małgorzatą. Fundacja zrealizowała już dziesiątki projektów w Afryce Wschodniej. Pomaga w budowie i rozbudowie szkół, pracowni internetowych, zakładów usługowych, itd. Jednym z celów fundacji jest podnoszenie wiedzy i świadomości Polaków na temat Afryki oraz wspólne projekty sportowe. Pan Zduńczyk zapoznał uczniów z założeniami Fundacji, opowiedział o fascynacji Czarnym Lądem, swoich podróżach po tym kontynencie. Według niego Afryka jest lądem, z którym należy współpracować. Pomimo, że kojarzy nam się z biedą, przemocą, wojnami i zacofaniem, jest kontynentem, który dynamicznie się rozwija, duża część mieszkańców nie ukończyła jeszcze 20 roku życia. Poza tym posiada wszystkie bogactwa naturalne. Współpraca, szkolenia, wymiana doświadczeń, oto Afryka przyszłości, może któryś Dobiszaków zostanie zwiąże swoje losy z Afryką, która czeka....może właśnie na Ciebie? Spotkanie poprowadzili Małgosia Łukasik i Filip Lewczuk z kl. 1d pod opieką pani prof. M. Puchałowicz.

Godzina 10.00 na sportowo.....

Uczniowie spotkali się z panem Przemysławem Rudzkim, dziennikarzem sportowym, Od wielu lat pisał w Polityce, Onet, Fakcie ,obecnie w Canal+ i w Przeglądzie Sportowym, w którym jest zastępcą redaktora naczelnego. Droga do sukcesu była nie była usłana różami. Po studiach nie było pracy w Polsce, wyjechał więc do Anglii, która go na swój sposób oczarowała. Nie myślał o pisaniu, kolega namawiał go do wysłania tekstów do Przeglądu Sportowego. Ale nie miał wtedy odwagi. Wrócił do kraju. Praca w "Przeglądzie" dodała mu skrzydeł i warsztatu dziennikarskiego. Pan Rudzki opowiadał o pracy dziennikarza sportowego i komentatora. O blaskach i cieniach, emocjach i problemach, jakie towarzyszą tej pracy, tak z pozoru wydającej się nam łatwej i przyjemnej .Niedawno ukazała się jego pierwsza książka "Gracz" . Spotkanie przygotowali nauczyciele WF - prof. Arkuszyńska, Rzyszkiewicz, Fidor i Jankowski , a poprowadził Mateusz Michałowski z kl. 3d

O godziny 12.00 rozrywkowo.....

Lekarz , który śpiewa - czyli pan dr Kuba Sienkiewicz
Z wykształcenia lekarz neurolog, dr nauk medycznych, pracujący w swoim zawodzie i jednocześnie muzyk ,kompozytor, autor tekstów, lider zespołu Elektryczne Gitary, działacz NZS-u w latach 80-tych. Jest bratankiem znanej aktorki - Krystyny Sienkiewicz, więc wiadomo już po kim te geny artystyczne. Jest zarówno śpiewającym lekarzem, jak i lekarzem, który śpiewa. Pierwsze piosenki zaczął pisać już w liceum, leżały one trochę w szufladzie zanim ujrzały światło dzienne w albumie pt: "Wielka radość" Utwory takie jak -„Jestem z miasta”, „Przewróciło się”, „Włosy”, „Człowiek z liściem”, „Żądze”, „Wszystko ch.”, „Koniec” znali wtedy wszyscy. Pierwsze jest słowo, potem muzyka, a dobra piosenka to szybko napisana piosenka. Inspiracje tematyczne czerpie z życia, własnych doświadczeń, obserwacji ludzi. Ważna dla niego też muzyka filmowa . Kiedyś piosenka znaczyła więcej niż obecnie, ale i tak będzie dalej śpiewał. Na koniec spotkania pan Sienkiewicz, zrobił to, na co czekali zgromadzeni, zagrał i zaśpiewał dla wszystkich. Spotkanie poprowadzili Róża Szemis i Ala Rękas z kl. 1e pod opieką pani prof. J. Cuper.


Ostatnim punktem dzisiejszego programu TQ , ale z ciekawością wyczekiwane było spotkanie z panem Sebastianem Fabjańskim, aktorem młodego pokolenia. Droga do aktorstwa była kręta, choć pomysł zdawania do szkoły teatralnej pojawił się przypadkowo. Ponieważ nie dostał się za pierwszym razem, zawziął się i za czwartym razem się udało w PWST w Krakowie, potem była Wyższa Szkoła Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie i wreszcie Akademia Teatralna w Warszawie. Obecnie przygotowuje się do spektakli dyplomowych. Jednym z nich będzie przedstawienie reżyserowane przez Krzysztofa Majchrzaka. - To wspaniały człowiek i pedagog, który daje też wiele od siebie - mówi Fabijański. - Według jego mistrza, jesteś wtedy dobrym aktorem, kiedy zapomnisz o sobie, a ważny będzie drugi człowiek i kiedy partner w danej scenie będzie ważniejszy niż własna rola. Taka idea sztuki aktorskiej jest bardzo bliska panu Sebastianowi. Aktor powinien być w każdej chwili gotowy grać, co sam za chwilę pokazał recytując piękny wiersz. Popularność przyniosły mu seriale "Tancerze" i "Linia życia". Przyznał się, że dostał rolę w "Tancerzach", choć nie umiał tańczyć. Było ciężko w niektórych scenach, ale kondycyjnie dał radę. Bardzo ceni sobie rolę w serialu "Misja Afganistan", gdzie wcielił się w rolę "Młodego". Został obsadzony w pierwszoplanowej roli i żeby się dobrze przygotować przeszedł prawdziwe szkolenie wojskowe aktorów (z zakresu "wojskowości"), które prowadzili m. innymi byli żołnierze jednostki GROM i żołnierze17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, w której barwach występują w serialu. Ważny dla niego jest również teatr i wielka literatura. Szczególnym sentymentem darzy Dostojewskiego . Zagra chętnie w każdym dobrym przedstawieniu klasyki teatru, choć jego marzeniem jest rola piłkarza, jak na fana i pasjonata piłki nożnej przystało. Ale aktorstwo i piłka nożna nie są jednymi pasjami Sebastiana Fabijańskiego. Jest jeszcze hip-hop, który jak powiedział ma we krwi i sam nawet zajmuje się rymowaniem , choć na razie piszę do szuflady. Na prośbę uczniów pan Fabjański zaprezentował jeden ze swoich utworów. Występ został przyjęty gromkimi brawami. Umiejętność nawiązania kontaktu w widownią to wielka sztuka nawet dla aktora, która w tym wypadku się udała. Nadawaliśmy na tych samych falach, choć nie bez znaczenia są tu temperament i osobowość aktora. Mam nadzieję, że o panu Fabjańskim jeszcze wiele usłyszymy i zobaczymy. Spotkanie poprowadzili Weronika Fabjańska i Benjamin Lewandowski z 2c pod opieką prof. A. Wasik

Więcej na kolejnej stronie


Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >         
          Jak aktywować konto
 Szukaj:
 

 

 Strony:
  Mapa strony
Projekty uczniiów
Archiwalne materiały
SPORT

 
 Sieć:
  Poczta
Netykieta
Bezpieczeństwo


 
Stypendia: 
  Stypendia dla licealistów
 
Zajęcia dodatkowe: 
  Lista zajęć

Biblioteka szkolna

 


4332181 Unikalnych wizyt