Od 29.10.2025 roku na kółku chemicznym i na lekcjach chemii mamy możliwość pracy z Empiriuszem.
Jest to innowacyjny system edukacyjny wykorzystujący technologię wirtualnej rzeczywistości (VR), stworzony przez firmę Nowa Era do nauczania przedmiotów ścisłych. Umożliwia uczniom przeprowadzanie eksperymentów w wirtualnych laboratoriach chemicznych, eksplorowanie geometrii przestrzennej oraz badanie budowy ludzkiego ciała w bezpiecznym i interaktywnym środowisku.
Na początek udało nam się wykonać proste doświadczenia. Dzięki możliwości wyświetlania na tablicy interaktywnej zaangażowana była cała klasa a dwóch uczniów Julek i Filip wspaniale poradzili sobie z obsługą sprzętu.
Mamy nadzieję na dużo więcej. Z przyjemnością, ciekawością i zainteresowaniem wykorzystamy Empiriusza do bezpiecznego poznawania tajemniczego świata chemii.
Bardzo dziękujemy!
Dorota Chaczyńska












