Czesław Mozil w naszej szkole

W środę, 29 marca z okazji Tygodnia Kultury mieliśmy okazję gościć w naszej szkole pana Czesława Mozila, muzyka, piosenkarza, kompozytora i aktora.

Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej, a gościa powitała Maria Mikuła z klasy 1g. Pan Mozil opowiedział nam o swojej pracy, początkach kariery muzycznej, pasji do występowania na scenie, udziale w show „Azja Express” oraz zasiadaniu w jury programu „X Factor”, a także o swoim życiu prywatnym. Zaszczycił nas także szansą wysłuchania kilku jego piosenek w wykonaniu na żywo, występ miał eklektyczny charakter – usłyszeliśmy interpretację poezji Miłosza, ale także utwór opowiadający o przemocy domowej, jak wyznał artysta, był on inspirowany doświadczeniem lockdownu.

Pod koniec wizyty uczniowie mieli szansę zadawać pytania, na które gość chętnie odpowiadał, gdyż jak twierdzi: ,,Nie ma głupich pytań. Są tylko głupie odpowiedzi”. Po zakończeniu sesji pytań pożegnaliśmy gościa bukietem kwiatów, które wręczyli Pola Walenczak i Kuba Siara z klasy 1g. Pan Mozil otrzymał również, co oczywiste, ogromne brawa.

Spotkanie było inspirujące, pełne śmiechu i refleksji. Możliwość uczestniczenia miały klasy: 1g, 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f, 2g, 3c, 3e. Artysta chętnie robił sobie z nami zdjęcia i poświęcił nam czas już po zakończeniu oficjalnego spotkania.

Za zorganizowanie spotkania dziękujemy bardzo panu prof. Żółtowskiemu.
Poniżej obszerna fotorelacja z tego wydarzenia, przygotowana przez Karola Kłosa z 2E.
Dziękujemy również Panu Czesławowi Mozilowi za udostępnienie filmu, który z nami nagrał.

Julia Aleksiun (2E)