eTwinning – nowy projekt!!! 🇵🇱 🇹🇷 🇺🇦

Zapraszamy do udziału w nowym projekcie eTwinning: ”Ukraińscy uchodźcy i migranci w Europie środkowo-wschodniej”.

W ramach tego projektu będziemy współpracować ze szkołą z Turcji.

Projekt składa się z następujących części:

• Historia migracji w XX wieku i prawo międzynarodowe;
  • Uchodźcy z Ukrainy (od 2014 roku);
  • Statystyki i mapy migracji;
  • Wywiady z uchodźcami i specjalistami w tym zakresie;
  • Formy pomocy dla uchodźców.

Udział w projekcie mogą wziąć uczniowie klas 1, 2 i 3.

Osoby zainteresowane prosimy o napisanie listu motywacyjnego (koniecznie z dopiskiem, której części dotyczy).
List motywacyjny napisany w języku angielskim powinien zawierać następujące informacje: dlaczego chcesz wziąć udział w danej części projektu, co masz do powiedzenia w tym temacie, Twoje pomysły na jego realizację (filmik, plakat, prezentacja, podcast) oraz jak się angażujesz w życie szkoły.
Tekst do 200 słów, na zgłoszenia czekamy do końca września.

Podpisane listy motywacyjne prosimy składać osobiście lub wysyłać mailowo  – librusem, do nauczycieli zajmujących się projektem tj: Katarzyna Witkowska, Agnieszka Woroniecka-Baloge, Wanda Kulesza, Katarzyna Mijakowska, Renata Graczkowska, Maciej Turkiewicz i Greta G. Kamińska.

— K. Rukujżo