Etwinning Erasmus Plus

Zapraszamy do odsłuchania pierwszej części podcastu zrealizowanego w ramach międzynarodowego projektu Etwinning Erasmus Plus. Projekt „Podcast Radio Europe” realizujemy od października 2021 roku we współpracy z hiszpańskim liceum Las Rosas.

Pierwsza część podcastu porusza tematy ekologiczne. Audycja została nagrana w myśl zasady „Myśl lokalnie, działaj globalnie”. Uczestnicy projektu dzielą się w niej sposobami na lokalne wspieranie inicjatyw ekologicznych.

W skład grupy weszli: Stanisław Boczkiewicz, Wiktoria Rut, Oliwia Sikora, Martyna Walczuk, Hania Zatyka i Natalia Kozioł. Słuchając audycji dowiecie się:

  • co to jest zegar klimatyczny,
  • jakich aplikacji można używać, aby wspierać akcje ekologiczne na całym świecie,
  • jak produkcja i kupowanie ubrań w sieciówkach wpływa na globalną kondycję naszej planety
    oraz
  • jak zmniejszyć spożycie mięsa, a nawet zostać weganinem.

W części drugiej autorzy podcastu zastanawiają się nad zmianami w transporcie, które przyczynią się do ratowania planety, a także porozmawiają o ideologii Zero Waste.

Wszystko to w języku angielskim! Zapraszamy!

Zespół ds. Współpracy Międzynarodowej.

 

Druga część podcastu porusza tematy związane z „Celami zrównoważonego rozwoj

ONZ”. Szczególną uwagę zwróciliśmy na cel pierwszy dotyczący „Walki z ubóstwem”.

Na początku drugiego semestru odbyła się rekrutacja do projektu. Uczniowie mieli za zadanie napisać zgłoszenie w języku angielskim, w którym należało uzasadnić, dlaczego chcą wziąć udział w tym projekcie, co mają do powiedzenia w danym temacie (jak rozumieją „walkę z ubóstwem” i realizację tego celu w ramach współpracy międzynarodowej ), oraz jak angażują się w życie szkoły. Rekrutacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Ostatecznie w skład grupy weszli: Inga Puzyńska, Natalia Kozioł, Wiktoria Rut, Michał Graczyk, Piotr Dudek, Mikołaj Przyborowski, Natalia Marczak, Janek Przesławski.
Słuchając audycji dowiecie się:

  • czym są „cele zrównoważonego rozwoju ONZ”
  • jaką pomoc oferuje Polska innym krajom ,w ramach celu pierwszego dotyczącego „walki z ubóstwem”
  • jakie działania podejmuje polski rząd w kraju, które mają na celu walkę z ubóstwem

Wszystko to w języku angielskim!
Zapraszamy!

 


Nowy projekt etwinning w Banachu!

Nasza szkoła bierze udział w kolejnym już międzynarodowym projekcie.
Głównym tematem są Ukraińscy uchodźcy i migranci w Europie środkowo-wschodniej. Zależy nam na poszerzaniu wiedzy o możliwościach pomocy dla uchodźców oraz o pomoc w zaklimatyzowaniu się m.in. w Polsce. Tym razem Nasi partnerzy pochodzą z Turcji, Litwy i Macedonii. Z Naszej szkoły zaangażowało się 21 uczniów!

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety stworzonej na potrzeby projektu etwinning!

forms.gle/Xp6Aj2HQ6h26SEWN7

Zaznaczamy, że ankieta jest anonimowa; ułatwiłoby Nam prace, gdyby została wypełniona w języku angielskim, ale docenimy każdy wpis!

Zapraszamy

 też do śledzenia Naszego konta na Instagramie, wkrótce pojawią się tam pierwsze efekty Naszej pracy. QR kod do Naszego konta poniżej.Dziękujemy🙂
Zespół projektowy

Nowe Logo – PL LT MK TR – UA SY

Grupa projektowa zespołu ds Współpracy Miedzynarodowej ma przyjemność zaprezentować nowe LOGO Naszego najnowszego przedsięwzięcia. Autorką jest Nasza uczennica i członkini zespołu etwinningowego Hania Powierża. Logo przedstawia flagi członków projektu (Polska, Litwa, Turcja i Macedonia) oraz kraje, którym usiłujemy pomóc (Ukraina i Syria).

Notka przypominająca: działania w projekcie koncentrują się na temacie imigracji. Uczniowie badają historię imigracji i porównują ją z wzorcami imigracyjnymi w dzisiejszej Europie. Analizują historię i literaturę, aby umieścić bieżące wydarzenia w odpowiedniej perspektywie oraz w kontekście historycznym i międzynarodowym. Poznają powody, dla których uchodźcy i migranci zmuszeni są opuścić swoje kraje. Budują empatię dla uchodźców i migrantów, stawiając się na ich miejscu. Uzyskują głębszy wgląd i lepsze zrozumienie tego, co to znaczy być migrantem lub uchodźcą.

Zespół ds Współpracy Międzynarodowej

 

Help Refugees With Banach!

 

Grupa projektowa odpowiedzialna za fazę trzecią i czwartą projektu “Ukraińscy migranci i uchodźcy w Europie” jest po kolejnym owocnym spotkaniu. Przedstawiamy tym razem ulotkę i plakat, na którym pod kodem QR znajdziecie linki do Naszych bieżących działań!

Załączamy też zdjęcie z dzisiejszego spotkania!

& tradycyjnie zapraszamy Was do obserwowania Naszego konta na Instagramie @helprefugeeswithbanach

 

 

 

Banach segreguje! 🚯

Etwinningowa grupa projektowa Help refugees with Banach we współpracy z grupą Radio Podcast z dumą prezentuje filmik dotyczący segregacji śmieci w Naszej szkole!

Dziękujemy uczestnikom przedsięwzięcia za aktywny udział i niekończące się pomysły!
Dziękujemy również Samorządowi Uczniowskiemu za udostępnienie filmu na tik toku SU, a przede wszystkim Kamerzystce i Reżyserce Wiktorii!!

Zapraszamy też do obserwowania Naszego konta na instagramie! @helprefugeeswithbanach

Katarzyna Witkowska & Agnieszka Baloge oraz AmelkaKrysiaLenaStellaZosiaGloriaJanekMartynaMattMateusz MadoxWiktorPola oraz gościnie 3b.

Odtwórz wideo

 

Help Refugees With Banach zaprasza na głosowanie!

Grupa etwinningowa „Migranci z Ukrainy i uchodźcy w Europie” wraz z partnerami z Macedonii, Turcji i Litwy stworzyła 8 różnych plakatów prezentujących temat projektu.

Pomóżcie Nam wybrać pracę, która będzie wizytówką tego przedsięwzięcia! Już dziś macie okazję zagłosować na najlepsze Waszym zdaniem logo! Na głosy czekamy do 14 marca 🙂
Plakaty przedstawiające loga możecie też obejrzeć na parterze szkoły!

Zapraszamy.

https://www.menti.com/aloqkwg57v9z

 

 

Help Refugees With Banach zaprasza na głosowanie!

Grupa etwinningowa Help Refugees With Banach z dumą prezentuje pierwszy wywiad w ramach erasmusowego projektu „Migranci z Ukrainy i uchodźcy w Europie„.

Pola J. z 2f przeprowadziła rozmowę ze studentką z Ukrainy na temat Jej odczuć związanych z wybuchem wojny i sytuacją w ej domu rodzinnym. Omawiane są też trudności życia codziennego, z którymi musiała się zmierzyć.
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania Naszego podcastu.

Agnieszka Baloge
Katarzyna Witkowska

Odtwórz wideo

 

 

Banach etwinninguje, trzeci etap projektu UKRAINIAN MIGRANTS

AND REFUGEES IN EUROPE dobiegł końca!

Migracje to stały element otaczającego nas świata 🌍Ludzie przemierzają glob, aby znaleźć swoje miejsce na Ziemi. Dla niektórych może być to zmiana dzielnicy czy miasta, a dla innych może być to drugi koniec świata 🌇
O migracjach opowiedzieli nasi uczniowie w 2 częściach – historycznej oraz prawnej w ramach międzynarodowego projektu eTwinning.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami poniżej.

https://prezi.com/view/TKGdrypLT1DFPCKpaXy3/

KALENDARZ WYDARZEŃ

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

PRZYDATNE LINKI