Projekt „51 language challenges
Kraje biorące udział: Bułgaria, Francja, Litwa, Portugalia, Rumunia, Turcja, Polska
W ramach projektu odbył się konkurs, w którym wzięły udział wszystkie klasy oprócz maturalnych. Polegał na rozwiązywaniu zadań i zagadek językowych. Pytania dotyczyły wszystkich języków, zarówno europejskich jak i z Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Zadania polegały na pisaniu, słuchaniu i czytaniu w obcych językach. Projekt spotkał się z entuzjastycznym odbiorem i będzie realizowany cyklicznie w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Projekt „Tradycje, kultura i anglojęzyczny kalendarz z przepisami kulinarnymi
Kraje biorące udział: Polska, Turcja, Francja
Projekt polegał na zebraniu typowych polskich przepisów na potrawy i umieszczenie ich w kalendarzu na rok 2022. W projekcie wzięło udział 15 uczniów z klas 2 i 3. W pierwszym etapie uczniowie wybrali zespół odpowiedzialny za nakręcenie krótkiego filmu o naszej szkole. W kolejnych etapach uczniowie przedstawiali w graficzny sposób wybrane przez siebie tradycyjne przepisy. Uczniowie z Turcji i Francji mogli w ten sposób zaznajomić się z polskimi zwyczajami kulinarnymi i porównać je z tymi występującymi w ich krajach. Polscy uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak przygotować baklavę i co Francuzi jedzą w Nowy Rok.

Projekt „Radio Europe: edukacja przez podcast”: w trakcie realizacji
Kraje biorące udział: Hiszpania, Polska
Projekt zaplanowany jest na cały rok szkolny. Do każdego etapu niezbędne jest przeprowadzenie odrębnej rekrutacji. Uczniowie zobligowani są do napisania listu motywacyjnego po angielsku i są oceniani punktowo. W pierwszym etapie 6 wybranych osób nakręciło krótki film promujący szkołę, za to samo odpowiedzialna była grupa partnerów z Hiszpanii. Zespół regularnie spotyka się z nauczycielem szkoły partnerskiej, również uczniowie spotkali się online.
W grudniu 2021 przeprowadziliśmy rekrutacje do drugiego etapu projektu. W rezultacie utworzyła się grupa 6 uczniów. W styczniu 2022 powstały dwa odcinki podcastu o tematyce ekologicznej. Niedawno zakończyła się rekrutacja do trzeciego etapu, w którym uczniowie będą nadrywać podcast o tematyce społecznej: walka z ubóstwem. Nagrania zaplanowane są na marzec 2022.