Konkurs „Gotyk duszy i renesans ciała” – Epilog

W okazji XXI Dnia Papieskiego w XLIV Liceum Ogólnokształcącym przeprowadzono Projekt Edukacyjny pt. „Gotyk duszy i renesans ciała”.  Za przebieg wydarzenia odpowiadała klasa 3DG (profil humanistyczny po gimnazjum), pozostająca pod opieką merytoryczną swojego nauczyciela polonisty – piszącej niniejsze słowa – Moniki Kozioł. Zadania projektowe realizowano od końca września do połowy listopada 2021 r. Obejmowały one między innymi: organizację konkursu artystycznego, udział w sesji popularnonaukowej o charakterze filozoficzno-kulturoznawczym, przygotowanie szkolnej pinakoteki oraz publikację powystawowego albumu na stronie internetowej szkoły.

Konkurs „Gotyk duszy i renesans ciała stanowił centralną część Projektu Papieskiego,
ale uczestniczyli w nim reprezentanci klas o różnych profilach. Zwycięzców uhonorowano dyplomami tudzież nagrodami rzeczowymi (książki, karty podarunkowe EMPIK, oceny bardzo dobre z języka polskiego i filozofii). Laureatami artystycznego współzawodnictwa zostali:

Miejsce pierwsze
(ex aequo):
Nicole Wiącek – kl. 2D, Stanisław Siemiński – kl. 3DG

Miejsce drugie:
Julia Żelazowska – kl. 3DG

Wyróżnienia:
Alicja Trafny – kl. 3DG, Anna Muras – kl. 3DG, Michał Majchrzak – kl. 1F

Gratulacje, należne zwycięzcom konkursu, składam również tym wszystkim uczestnikom
i odbiorcom projektu, którzy potrafili dostrzec w rozważaniach Karola Wojtyły uniwersalne przesłanie. Dziękuję prof. Elżbiecie Arkuszyńskiej za wsparcie logistyczne przedsięwzięcia oraz prof. Włodzimierzowi Sztekowi za inspirujący wykład, wygłoszony podczas sesji Papieskiej.

Zapraszam do obejrzenia prac projektowych w formie e-albumu pt. „Gotyk duszy i renesans ciała” >> (plik PDF) <<

Monika Kozioł