List dyrektora liceum z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021

Kochani Uczniowie! Drodzy Rodzice! Szanowni Nauczyciele!

To nie jest pierwsza uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w naszym życiu, a jednak nigdy nie traktujemy tego dnia zwyczajnie. Zawsze towarzyszą mu emocje. Smutek – bo to koniec wakacyjnej beztroski. Radość – z powodu ponownego spotkania z przyjaciółmi. Niepewność – co przyniesie nowy rok?

To początek kolejnego rozdziału w naszym życiu – bez względu na to, ile mamy lat. Stoimy tu wszyscy pełni ciekawości, co się zdarzy? Jakie odniesiemy sukcesy? Czy poradzimy sobie z nowymi wyzwaniami? Z jakimi ludźmi się spotkamy?

Wokół nas mnóstwo pytań. I dobrze. To dobry początek, by zacząć działać i znaleźć odpowiedź. Mając zaszczyt otworzyć nowy rok szkolny, pozwolę sobie życzyć całej naszej szkolnej społeczności, aby najbliższe 10 miesięcy przyniosło nam jak najwięcej oczekiwanych odpowiedzi. Niech nowy rozdział okaże się lepszy od poprzedniego. Niech stanie się także zaczątkiem czegoś zupełnie nowego!

Życzę Wam, drodzy Uczniowie i Nauczyciele niezliczonej liczby okazji, aby odkrywać i rozwijać tkwiący w Was potencjał.

Szczególnie gorąco witam uczniów klas pierwszych. Życzę Wam odkrywania bogactwa swoich możliwości. Porażki przekuwajcie w cenne doświadczenie, a z sukcesów czerpcie radość i energię do kolejnych działań.

Jutro to dziś, tyle że jutro” powiedział Sławomir Mrożek. Każdy dzień jest nasz i determinuje naszą przyszłość. To, co zrobimy dzisiaj, warunkuje to, co będziemy mogli zrobić jutro. To, jacy jesteśmy dziś, kształtuje nas na przyszłość.

Szkoła jak widzicie zmienia się i mam na myśli nie tylko wygląd zewnętrzny ale także zmiany organizacyjne. Żyjemy w czasach pandemii COVID19 i staramy się podołać temu wyzwaniu. Szkoła jest przygotowana do tej nowej sytuacji. Mamy opracowane procedury ale wszyscy musimy ich przestrzegać to jest warunkiem normalnej pracy.

Otwieram zatem nowy rok szkolny. Witam szczególnie ciepło tych, którzy dołączają do nas w tym roku i wraz z nami zawalczą o dobrą przyszłość.

Powodzenia!
Bogdan Sekinda