OFICJALNA ZMIANA PATRONA SZKOŁY

Uroczystości związane ze zmianą patrona naszej szkoły, którym przez  60 lat był Antoni Dobiszewski na nowego, Stefana Banacha, odbyły się 29 marca, w przeddzień dnia urodzin nowego patrona.

W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością m. in.: burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski; zastępca burmistrza Krzysztof Skolimowski; Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dzielnicy Mokotów Cezary Kocon; przewodnicząca związku KM 450 NSZZ „Solidarność” Wioletta Czyż; proboszcz Parafii św. Kazimierza ks. Radosław Glimasiński; prof. Krzysztof Oleszkiewicz z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW; Małgorzata Herbich, koordynator szkół stowarzyszonych w UNESCO; prof. Monika Waksmundzka-Hajnos, krewna Stefana Banacha; dyrektorzy innych szkół, Rada Rodziców, byli pracownicy i absolwenci naszego liceum.

Uroczystość zapoczątkowała wymiana sztandaru oraz przyjęcie przyrzeczenia przedstawicieli klas pierwszych. W słowie wstępnym dyrektor szkoły Bogdan Sekinda powitał gości, przybliżył historię szkoły oraz nakreślił sylwetkę nowego patrona.  Głos zabrali też zaproszeni goście.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna (relację zdjęciowo filmową należy szukać w zakładce GALERIA). Na zakończenie uczestnicy spotkali się przy poczęstunku, wykorzystując ten czas na towarzyskie rozmowy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za uświetnienie uroczystości swoją obecnością.