2021-10-19
Jadwiga Cuper

Każde społeczeństwo i każda jednostka powinna czuć więź ze swoją Ojczyzną, powinna być świadoma swojej historii i swoich korzeni. Zakorzenienie w historii umożliwia budowanie patriotyzmu, dumy z przynależności do własnego Narodu i stwarza poczucie odpowiedzialności ludzi za dobro i właściwy rozwój społeczeństwa.

Fakt przyjęcia ustawy o Święcie Chrztu Polski daje nam wyjątkową szansę, aby pokazać korzenie naszej państwowości już w ponad tysiącletniej historii.

Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można pod adresem: www.swietochrztu.pl/konkurs

 

2021-10-19
Monika Szczęch 

Zapraszamy do udziału w VI Olimpiadzie Statystycznej:

Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne zapraszają młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w VI edycji Olimpiady Statystycznej, która odbędzie się w roku szkolnym 2021/2022. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. W ramach trójstopniowej rywalizacji spośród uczestników zostanie wyłonione grono finalistów i laureatów. Finaliści i laureaci Olimpiady Statystycznej nagrodzeni zostaną wieloma atrakcyjnymi nagrodami, m.in. bonami pieniężnymi, złotymi indeksami dzięki którym przyjmowani będą na wiele prestiżowych uczelni w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego i wieloma innymi upominkami. Więcej informacji, regulamin oraz testy z poprzednich lat dostępne są na stronie https://olimpiadastatystyczna.stat.gov.pl

Etap szkolny odbędzie się 3 listopada. Osoby zainteresowane udziałem proszę o zgłaszanie się do 27.10 do prof. Moniki Szczęch.

2021-10-19
Bogusława Szatyłowicz 

Rozpoczęły się zawody I stopnia XXIX Olimpiady Informatycznej, które potrwają do 22 listopada 2021 r. Zapraszamy uczniów do udziału; w każdym momencie uczniowie mogą przystąpić do tych zawodów.

Rejestracja dostępna jest pod adresem: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oi29-1/dashboard/.

Uczniowie sami rejestrują się w systemie, wybierając szkołę, do której uczęszczają.

Treści zadań dostępne są pod adresem: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oi29-1/p/ 

Wszelkie informacje potrzebne do startu w zawodach znajdują się na stronie www.oi.edu.pl, a najważniejsze tj. Zasady organizacji zawodów, Ustalenia techniczne oraz Regulamin Olimpiady Informatycznej dostępne są w zakładce PRZEPISY w konkursie XXIX OI.

Zawodnikom polecana  jest zakładka DLA UCZESTNIKÓW oraz JAK ZACZĄĆ?

2021-10-19
Monika Pajewska

Szanowni Uczniowie,
do 1 listopada nadsyłać można fotografie na międzynarodowy konkurs Matematyka w Obiektywie. Zgłosić można maksymalnie 6 zdjęć. Matematyka w przyrodzie, architekturze, otaczającym nas świecie.

Do wygrania ciekawe nagrody.
https://mwo.usz.edu.pl/
https://www.youtube.com/watch?v=h5o5GCGe6k0

2021-10-18
Agnieszka Kaptur

Zapraszamy uczniów warszawskich szkół w wieku od 6 do 20 lat do udziału w konkursie plastycznym pt. „Solaris” zorganizowanym z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema.

Na prace czekamy do 18 listopada 2021.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie na stronie:
https://nowolipki.edu.pl/konkurs-solaris/

Konkurs jest organizowany przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” i pod Patronatem z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.klasa 2B wraz z wychowawcą.

2021-10-17
Katarzyna Rukujżo

Gorąco zachęcamy do wsparcia naszej zbiórki charytatywnej dla psów! Przez najbliższe kilka tygodni chcemy jak najwięcej zebrać oraz jak najszybciej wesprzeć Stowarzyszenie Wolontariuszy Kundellos www.kundellos.pl

Jak można pomóc?

 1. Przygotuj plakat, promujący naszą zbiórkę (z uwzględnieniem produktów dla schroniska)
 2. Powiedz o naszej zbiórce znajomym bądź rodzinie.

Schronisko niezmiennie potrzebuje:

 1. Smycze (przynajmniej 2-3 metry długości bądź przepinane 5 metrowe).
 2. Puszki z karmą.
 3. Karma sucha – lepiej mały woreczek lepszej karmy niż duży wór karmy marketowej. Starsze i chore psy nie dają sobie z nią rady. Jest twarda oraz nie ma wartości odżywczych.
 4. Bezpieczne szelki typu GUARD. Nie chodzi o to, żeby były drogie. Można je kupić już od 30pln. Inne szelki nie sprawdzają się w schronisku. Psy potrafią się z nich wydostać oraz dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Rzeczy prosimy zanosić do sali 52.
Akcja potrwa do końca października.
Dziękujemy za pomoc i współprace,

klasa 2B wraz z wychowawcą.

2021-10-14
Anna Jasztal

Celem tej edycji będzie promowanie misji i roli współczesnych ogrodów zoologicznych. Do udziału zapraszamy zespoły uczniowskie złożone z 3-5 osób. Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap będzie miał formę testu wiedzy, sprawdzającego wiadomości uczniów na temat funkcjonowania współczesnych ogrodów zoologicznych i ich roli opartej na 5 filarach. Do drugiego etapu przechodzą Ci, którzy uzyskają z testu wynik na poziomie co najmniej 70%. W drugim etapie uczestnicy będą mogli wystartować w jednej z 4 kategorii artystycznych:
 1. Nagranie z występu typu happening, teledysk, film krótkometrażowy, reportaż, skecz, przedstawienie (do wyboru)
 2. Mural (min 2×2 m)
 3. Wystawa fotograficzna lub malarska z opisem idei roli ogrodów
 4. Kampania w mediach społecznościowych (scenariusz kampanii na wybranym kanale – fb, tik tok, instagram, minimum 5 wpisów, oprawa graficzna, banery)
Ważne jest, aby w wybranej przez siebie kategorii zawrzeć co najmniej 3 z 5 filarów, na których oparte jest funkcjonowanie dzisiejszych ogrodów zoologicznych. Te filary to oczywiście: hodowla zagrożonych gatunków, edukacja, nauka, rekreacja i rehabilitacja dzikich zwierząt.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Samo wzięcie udziału w nim gwarantuje jak zawsze dawkę rzetelnej wiedzy i dobrą zabawę.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie warszawskiego ogrodu zoologicznego.
Osoby zainteresowane proszę o zgłaszanie się do 21 października.

2021-10-14
Anna Jasztal

Rozwijaj pasje i żyj zdrowo!

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym.

Nie ma znaczenia dotychczasowe doświadczenie, liczą się piękne ujęcia w aspekcie ekologii. Każdy uczestnik powinien przesłać do 31 października 25 prac o szeroko pojętej tematyce ekologicznej. Organizatorzy proponują różnorodne ujęcia tematów.

 1. Fotografie ekologiczne wykonane w ramach konkursu powinny dokumentować piękno przyrody, promować postawy proekologiczne.
 2. Zdjęcia nie mogą zawierać wizerunku osób.
 3. Każdy uczestnik przesyła w formie cyfrowej 25 fotografii wraz z przekazaniem praw autorskich majątkowych, mile widziane są fotografie realizowane w różnych porach roku.
 4. Uczestnicy konkursu przesyłają swoje prace w formacie JPG drogą elektroniczną na adres e-mailowy redakcjaekomaika@gmail.com.
 5. Prace nadesłane przez uczestników muszą być wykonane osobiście wraz z podaniem danych kontaktowych uczestnika konkursu.
 6. Organizator przewiduje wyłonienie 20 laureatów konkursu. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody w postaci bonu na zakup sprzętu elektronicznego o wartości wg poniższego zestawienia:
  •  1 nagroda: bon na kwotę 1500 zł
  • 2 nagroda: bon na kwotę 1200 zł
  • 3 nagroda: bon na kwotę 1000 zł
  • nagrody za miejsca od 4 do 19 – bony na kwotę 400 zł
  • wyróżnienie nagrodą dla osoby zamieszkującej miejscowość do 10 000 mieszkańców, nie będącej w gronie 19 osób objętych nagrodami bonem na kwotę 400 zł. W przypadku braku takiej osoby lub niskiej jakości nadesłanych fotografii nagroda przypadnie innym uczestnikom konkursu.

Celem konkursu jest kształtowanie postaw proekologicznych i podnoszenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie. Być może udział w konkursie będzie dla kogoś początkiem pięknej przygody w pracy w mediach, a może ktoś po prostu odkryje w sobie nową pasję.

Kontakt oraz szczegółowe informacje wraz z regulaminem znajdują się na stronie www.ekomaika.pl . Organizatorem konkursu jest Ekologiczna Agencja Informacyjna.

 

2021-10-12
Katarzyna Rukujżo, Sylwia Dańczak

Zapraszamy do udziału w konkursie halloweenowym!

Nagraj krótki clip video z halloweenowym teledyskiem (akceptowane: piosenka, lipdub, cover- inwencja twórcza mile widziana)

Długość filmu: do 2 min.
Zespoły: max.3 osobowe
Język: angielski
Deadline: 29 pażdziernika (do północy)


Wyślij MP4 lub link do swojego teledysku na s_danczak@o2.pl i k.rukujzo@gmail.com

Przewidziane nagrody rzeczowe!

Zapraszamy!!!

2021-10-12
Katarzyna Rukujżo

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA OPOWIADANIE GROZY PO ANGIELSKU!

DEADLINE: 29 PAŻDZIERNIKA 2021r.
LIMIT SŁOW: 200-250
TEMATYKA: HALLOWEEN

PRACE WYSYŁAMY PRZEZ LIBRUS DO PAŃ S.DAŃCZAK i K.RUKUJŻO

ZAPRASZAMY!
Przewidziane są nagrody rzeczowe.

-PLAGIAT OZNACZA DYSKWALIFIKACJĘ-

2021-10-11
Maciej Turkiewicz

Organiatorem konkursu jest Katedra Prawa i Instytucji Unii Europejskiej UW. Na I etapie, uczestnicy przygotowują pracę na wybrany temat spośród:

1) „Senat jest tym, co pozostałe władze do szlachetnych działań pobudza, od nieuczciwych odwodzi, a namiętności studzi”. Oceń funkcje i potrzebę istnienia Senatu w świetle powyższej refleksji Andrzeja Frycza-Modrzewskiego.
2) Przedstawicielski charakter Senatu w świetle konstytucji i praktyki politycznej w II i III Rzeczypospolitej Polskiej.
3) Czy zmieniać i jak zmieniać? Refleksje nad potencjalną reformą ustrojową Senatu.

Dodatkowe informacje mozna uzyskać pod adresem: http://www.owpsw.edu.pl/konkurs-o-senacie-rp/
lub u nauczycieli wos-u.

Zgłoszenia są przyjmowane do 18.10.2021

2021-10-11
Alicja Wasik, Agnieszka Woroniecka-Baloge

28 października 2021 roku o godzinie 9.00 rozpocznie się etap szkolny Olimpiady Języka Francuskiego. Uczniowie napiszą pracę pisemną (test) a na wykonanie zadań będą mieli 180 minut.
Szczegółowe informacje na temat Olimpiady są na stronie http://www.ojf.org.pl

Na stronie znajdują się również przykładowe testy.

2021-10-11
Małgorzata Lenczewska

1. Eliminacje szkolne: odbędą się 5. listopada 2021 r. w godz. 10.00 – 11.30. Czas trwania eliminacji: 2 godziny lekcyjne (90 minut)

Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w eliminacjach do Olimpiady zgłaszają się do p. prof. Lenczewskiej i p. prof. Kamińskiej do 25 października 2021 (włącznie).

Zachęcamy do udziału i sprawdzenia umiejętności.

2021-10-10
Anna Lerka

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej ogłasza Konkurs fotograficzny pt. Górnictwo i Geologia w obiektywie.

Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w Konkursie, powinni zgłosić jedną fotografię własnego autorstwa oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami.
Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 31 marca 2022 r.
Dla Laureatów Konkursu przewidziane są nagrody pieniężne w wysokości: 1 000 zł brutto – I nagroda, 700 zł brutto – II nagroda, 300 zł brutto – III nagroda.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem Konkursu można znaleźć na stronie internetowej: https://wggg.pwr.edu.pl/o-wydziale/konkurs-fotograficzny-dla-szkol-ponadpodstawowych

2021-10-08
Ewa Goldnik-Ciok, Mateusz Fatyga

4 listopada 2021 roku o godzinie 9.00 rozpocznie się etap szkolny 46 Olimpiady Języka Angielskiego. Uczniowie napiszą pracę pisemną (test) a na wykonanie zadań będą mieli 60 minut.


Szczegółowe informacje na temat Olimpiady są na stronie oja.wsjo.pl w zakładce Informacje. Na stronie znajdują się również przykładowe testy.
Uczniowie, którzy chcieliby przystąpić do etapu szkolnego proszeni są o zgłoszenie się w tej sprawie do swojego nauczyciela języka angielskiego do dnia 23 października (piątek).

 

2021-10-08
Katarzyna Rukujżo

Zachęcam do udziału w projekcie realizowanym przez Uniwersytet Warszawski w roli uczestników całkowicie darmowych kursów, dedykowanych uczniom szkół ponadpodstawowych.
Kursy rozpoczęły się od nowego roku szkolnego 2021/2022, część z nich już od pierwszego tygodnia października.

Kursy odbywać się będą w formule zdalnej.
Możliwy jest udział zarówno grupowy (np. całe klasy), jak i pojedynczych osób. Każda zainteresowana osoba proszona będzie o wypełnienie indywidualnego formularza zgłoszeniowego.

Od uczestników wymagany będzie jedynie dostęp do komputera i Internetu.
Zajęcia prowadzone będą przez kadrę akademicką i zwieńczone zostaną uzyskaniem imiennych certyfikatów.

1. Tematyka kursów intensywnych w zakresie języka angielskiego: 

a. Word formation (czyli gramatyka w przystępnej formie)
b. Essay Writing
c. American Vs British English For Travelers
d. Język angielski i współczesny świat

Formularz zgłoszeniowy dostępny u mnie (Katarzyna Rukujżo s.52).
Bardzo proszę o informacje czy jesteście chętni, zgłoście się też po link do formularza.


 

2021-10-02
Ewa Kobos-Paskiewicz

Zapraszamy na spacery dendrologiczne: 03.10.2021 12:00 – 03.10.2021 14:00

Park Ujazdowski:

• spacery dendrologiczne
• w koronach miasta
• park ujazdowski

Zapraszamy na cykl niedzielnych spacerów po wybranych warszawskich parkach. Spotkania organizowane będą co tydzień, od 29 sierpnia do 24 października o godzinie 12:00. Wstęp wolny!
O współtworzonej przez drzewa architekturze parków i ich roli w miejskim ekosystemie opowiedzą dendrolodzy z Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego i ogrodnicy z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.
To kolejna edycja edukacyjnego cyklu „W koronach miasta”, uruchomionego przez ZZW jeszcze w 2019 r. i cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony warszawianek i warszawiaków.

Program „W koronach miasta – spacery dendrologiczne po warszawskich parkach”:

• 29.08 – Park im. marsz. E. Rydza-Śmigłego Śródmieście | Śródmieście
• 5.09 – Park Pole Mokotowskie | Ochota/Mokotów
• 12.09 – Park Morskie Oko | Mokotów
• 19.09 – Park Skaryszewski im. I. J. Paderewskiego | Praga-Południe
• 26.09 – Ogród Krasińskich | Śródmieście
• 3.10 – Park Ujazdowski | Śródmieście
• 10.10 – Park im. S. Żeromskiego | Żoliborz
• 17.10 – Park im. G. Orlicz-Dreszera | Mokotów
• 24.10 – Zieleń przyuliczna – Aleje Ujazdowskie, ul. Piękna, al. Szucha i Śródmieście

Informacje o miejscu zbiórki zostaną z wyprzedzeniem opublikowane na stronie internetowej Zarządu Zieleni m.st. Warszawy (zzw.waw.pl) oraz na Facebooku (profile: Zieleń Warszawska, Polskie Towarzystwo Dendrologiczne, Urzędy Dzielnic).

2021-10-01
Jadwiga Cuper

Dział Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie zwraca się z prośbą o udostępnienie uczniom informacji o bezpłatnych webinariach z cyklu „Zamek dla maturzystów”.

To nowa inicjatywa mająca na celu wsparcie procesu edukacyjnego prowadzonego przez szkołę. Skierowana jest do młodzieży przygotowującej się do egzaminu dojrzałości z historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego i historii sztuki. Nasi najlepsi eksperci, w sposób ciekawy i merytoryczny, zaprezentują różnorodne perspektywy badawcze, pomogą w uporządkowaniu i przyswojeniu wiedzy na temat wybranych epok i zjawisk społeczno-kulturalnych.

Szczegółowy harmonogram, tematy webinariów oraz formularz na zapisy znajdują się na stronie internetowej Zamku Królewskiego:
https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/mlodziez/zamek-dla-maturzystow

Zaproszenie na pierwszy wykład z cyklu ukazało się już na naszym Edukacyjnym profilu FB
https://www.facebook.com/EdukacjaZamekKrolewskiwWarszawie/posts/399559041882758

2021-10-01
Jadwiga Cuper

W ramach projektu Wojewody Mazowieckiego #Historia naszej wolności finansowanego ze środków Wieloletniego Programu Rządowego Niepodległa na lata 2017 2022 został ogłoszony konkurs na reportaż opisujący wybrane wydarzenie z roku 1946, 1956 lub 1981. Prace konkursowe można przesyłać do 12 listopada 2021 r.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie reportażu literackiego, łączącego materiał autentyczny z fikcją literacką. Praca ma dotyczyć wybranych wydarzeń z roku 1946, 1956 lub 1981.

Spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wybierze 3 najlepsze prace, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz w mediach społecznościowych.

Nagrodą główną w konkursie jest tablet.

2021-10-01
Agnieszka Kaptur

Szanowni Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim „Buntowniczki„, którego Organizatorem jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, a Współorganizatorem – Academy International Wawer

W tym roku na uczestników czeka nowe zadanie – stworzenie komiksu!
Termin dostarczania prac konkursowych mija 13 grudnia 2021 r.
Dokładne wytyczne znajdą Państwo w załączonym regulaminie.

Zachęcamy również do zapoznania się z całym projektem (i towarzyszącym mu zadaniom i pomysłom) – https://wakelet.com/wake/mzIxBnlDIV3B1XE-XO1jW

2021-09-30
Jadwiga Cuper

Dwie dekady, które obaliły mur.
Weź udział w konkursie „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

Już po raz ósmy Fundacja Centrum Solidarności zaprasza uczniów i nauczycieli z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.” Na dziewięciu laureatów czekają nagrody w postaci indeksów, rocznych stypendiów i nagród rzeczowych.  Nauczyciele, pod których opieką znajdą się uczniowie laureaci, zostaną także uhonorowani nagrodami pieniężnymi.

Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i egzaminu finałowego. Przed rywalizacją finałową, grupa 48 finalistów wojewódzkich przyjedzie na 3-dniową wizytę studyjną, podczas której uczestniczyć będą m.in. w warsztatach dziennikarskich, filmowych, autoprezentacji i obrony publicznej. Nabyte umiejętności wykorzystają podczas końcowego egzaminu, do którego przystąpią w trzyosobowych drużynach wojewódzkich. Całość zakończy Gala i koncert Ambasadora Muzycznego.
Naturalnym jest, że fundacji, której misją jest edukacja historyczna, szczególnie zależy na szerokim upowszechnieniu tej karty historii Polaków, która miała decydujący wpływ na obalenie muru, dzielącego naszą część Europy od wolnego świata – mówi Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności, pomysłodawczyni konkursu.

Do 15 listopada 2021 r. można rejestrować szkoły do VIII edycji Olimpiady.

2021-09-30
Monika Pajewska

BUNTOWNICZKI– Projekt Społeczno-Edukacyjny
Edycja IV 2021/22. Organizator- Biblioteka w Wawrze.

Cel konkursu-upowszechnianie wiedzy dotyczącej wybitnych kobiet poprzez przystępną formę komiksu.

Tutaj poczytaj o projekcie: „Buntowniczki” – Wakelet

2021-09-30
Anna Mandecka

ZESPÓŁ MATEMATYKÓW ogłasza KONKURS na pracę malarską, grafikę – wykonaną dowolną techniką (rozmiar minimum arkusz A4) pt. „Malujemy matematykę„.

Liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość w ujęciu tematu. Prace można oddawać nauczycielom matematyki ewentualnie wychowawcom do 28.02.2022 r.
Wybrane prace będziemy prezentować w czasie Święta Szkoły 30.03.22 r. na wystawie „Znani i nieznani malują matematykę„.

ZAPRASZAMY do wzięcia udziału, popatrzcie na matematykę indywidualnie i z pomysłem. Oczywiście będą nagrody.

2021-09-30
Dorota Chaczyńska

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego 2021/2022

 1. Zofia Bieńkowska Ig
 2. Franciszek Jewgraf IIId
 3. Nikola Mamrowicz IIe
 4. Natalia Parzyszek IIId
 5. Jakub Sokołowski IIb
 6. Jan Sveen IIId

Dzisiaj (czwartek) debata  online (na żywo) kandydatów – LINK do nagrania

WYBORY 4.10.2021 – poniedziałek

2021-09-28
Monika Kozioł

Konkurs artystyczny pt. Gotyk duszy i renesans ciała zorganizowany z okazji obchodów Dnia Papieskiego 2021.

Zapraszam Uczniów naszego liceum do udziału w szkolnym konkursie, którego celem jest artystyczna interpretacja wybranej myśli Jana Pawła II na temat Boga, świata i człowieka.
Uczestnicy konkursu będą zobowiązani do przedstawienia w dowolnej formie artystycznej (np. malarstwo, rysunek, grafika, plakat, kolaż, fotografia, etiuda filmowa…) jednej – spośród podanych poniżej – sentencji autorstwa Jana Pawła II – oto one:

 1. Piękno wszechświata jest odbite w oczach Boga…
 2. Niewidzialne wyraża się widzialnym…
 3. Wobec piękna gór czuję, że On jest…
 4. Człowiek żyje z jakąś smugą cienia, żyje także z jakąś smugą światła…
 5. Miasto posiada duszę… Jest odbiciem niewiarygodnych możliwości rodzaju ludzkiego, zdolnego do zadziwiających dokonań, lecz również zdolnego do zmiażdżenia człowieka.
 6. Różnymi drogami biegnie życie ludzkie, ale wszyscy szukają szczęścia i miłości…
 7. Wszyscy jesteśmy dziećmi ziemskiej ojczyzny… Jesteśmy jednak również obywatelami królestwa, które „nie jest z tego świata”…

Prace konkursowe należy przesyłać drogą elektroniczną (w formie skanów, zdjęć, plików w formacie MP4) do 10 października 2021 r. na adres: koziol_monika@wp.pl
Każdej pracy powinna towarzyszyć wybrana sentencja Papieska!!!

Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody oraz publikacje prac w formie wirtualnego albumu na stronie XLIV LO.

Zachęcam do udziału w Konkursie…

2021-09-27
Elżbieta Arkuszyńska

Zajęcia siatkówki będą odbywały się od 2 października w soboty g. 9-10.30.
Wszystkich chcących wziąć w nich udział proszę o zgłoszenie do piątku 1.10.

ZAPRASZAM

2021-09-27
Małgorzata Reszko-Kurek

Drodzy Uczniowie,

poniżej znajdziecie informacje dotyczące konkursu graficznego „Wolontariat w mojej głowie”. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje od organizatorów. W wiadomościach Librus przesyłamy również niezbędne informacje dotyczące konkursu wraz z załącznikami, tj. regulaminem i plakatem promocyjnym.
Zachęcamy do udziału.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie promującym ideę wolontariatu pt. „Wolontariat w mojej głowie”, realizowanego w partnerstwie Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego z Domem Kultury Śródmieście, w ramach projektu „Ochotnicy Warszawscy”. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich, którym idea społecznego zaangażowania jest szczególnie bliska.

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie kreatywnej grafiki, informującej o misji wolontariatu i zachęcającej do angażowania się w działania na rzecz innych. Prace należy składać w formie cyfrowej tj. grafiki komputerowej lub skanu pracy wykonanej tradycyjnie w dowolnej kolorystyce (również czarno-białej). Wybrane przez komisję konkursową grafiki nadesłane do konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie w Domu Kultury Śródmieście.

Zwycięskie prace posłużą do promocji wolontariatu przez warszawskie organizacje i instytucje. Wszystkie szczegóły dotyczące uczestnictwa w konkursie znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie www.cps.srodmiescie.warszawa.pl.