Wspomnienia z Suwalszczyzny 2024

W czasie swojej pierwszej licealnej wycieczki, w dniach 27-29 maja, klasy matematyczno-geograficzna 1c i 1f pod opieką Pani Wandy Przybylskiej, Pani Agnieszki Woronieckiej-Baloge, Pani Anny Robaszewskiej i Pana Michała Fedorczyka eksplorowały Suwalszczyznę (i nie tylko, bo zahaczyliśmy też o Mazury Garbate) pieszo, rowerowo i autokarowo.
 
Pierwszego dnia pobytu przebyliśmy niemało kilometrów po Suwalskim Parku Krajobrazowym w poszukiwaniu m.in. Góry Cisowej, mostów w Stańczykach, Jeziora Hańcza i aby stanąć w punkcie widokowym u „Pana Tadeusza” w Smolnikach.
Wieczorem miała miejsce rywalizacja międzypokojowa w rozwiązywaniu zadań geograficznych i matematycznych (to nie był prank…).
 
Drugiego i trzeciego dnia na zmianę każda klasa odbyła wycieczkę rowerową w okolicach Jeziora Wigry oraz uczestniczyła w zajęciach dotyczących ekosystemu lasu (lekcja uważności w scenerii leśnej) i bezkręgowców wodnych (bliższe zapoznanie z maleńkimi mieszkańcami toni jeziornej, które są bioindykatorami jakości wody).
 
Nie mogliśmy pominąć w planach Pokamedulskiego Zespołu Klasztornego i wyprawy ścieżką „Suchary” nad jeziora dystroficzne.
Zatrzymaliśmy się w ośrodku „Zatoka Uklei” urokliwie położonym nad Jeziorem Wigry. Kompleksy sportowe umożliwiły aktywności na zewnątrz w czasie wolnym od zajęć i zadań a miejsce na ognisko spełniło swoją funkcję doskonale w czasie drugiego dnia pobytu.
 
Niektórzy mieli okazję popatrzeć na świat z góry i wziąć pierwszą lekcję latania dronem! 

KALENDARZ WYDARZEŃ

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

PRZYDATNE LINKI