#promocjaczytelnictwa w Banachu

00:00

Troje uczniów z klasy 2b postanowiło wziąć udział w akcji promującej czytelnictwo. Poniżej recenzja Ryszarda i krótki filmik autorstwa Heleny i Oli!

25 gramów szczęścia” przedstawia wzruszającą historię lekarza, który z troski postanawia zabrać malutkiego jeża do domu, by się nim zaopiekować. Nie spodziewa się jednak, w jak krótkim czasie polubi uroczego stworka tak, że sama myśl o rozstaniu wywoła w nim głęboki żal. Wie jednak, iż miejsce tych niezwykłych, kolczastych owadożerców nie jest w ogrodach ludzi. Najlepiej czują się w lasach. Samiczka szybko się rozwija i narrator widzi, że niedługo jego ogród stanie się za mały dla ciekawskiego stworzonka. Załamany weterynarz uświadamia sobie, iż jeśli naprawdę zależy mu na dobru jeżyka, to prędzej czy później zmuszony będzie wypuścić go na wolność.

O książce dowiedziałem się od Pani Profesor Mijakowskiej, która uczy w naszej szkole geografii. Przeczytanie i recenzja były częścią akcji wspierającej czytelnictwo. Chciałem wziąć w niej udział, bo lubię czytać, a temat zwierząt i ochrony środowiska jest mi bliski. Niedaleko mojego domu, w parku, mieszkają jeże. Często widuję je na spacerach i darzę sympatią.

Autor: Ryszard Bielawski