Sherlock Holmes i sprawa zaginionej Kolędy

Śledztwo w sprawie porwania Pani Kolędy  to główny wątek świątecznego przedstawienia, przygotowanego przez uczniów klas 1b i 1cg, w którego klimat wprowadził nas narrator (Iga Grzelczak). Sherlock Holmes (w tej roli Jeremi Włodarski), jak zwykle bardzo spostrzegawczy, przy wsparciu niezłomnego Watsona (Wojtek Jarząb), szybko rozwikła zagadkę.

Przydatny okaże się też gadatliwy Dozorca, Pan Gabriel (Szymon Mazaraki), który  jest zaintrygowany tym, co się dzieje przy Baker Street. Po przesłuchaniu Pana Hajsa (w tej roli Mateusz Kazana) – pyszałkowatego właściciela galerii handlowej Niebo, wszystko stanie się jasne. To on, dbając o własne interesy, uwięził Panią Kolędę. I chociaż Hajs, czarny charakter, ostatecznie czmychnie w towarzystwie uroczych elfów (Aniela Radzio, Hania Kukier, Hania Snochowska, Julia Stańczyk, Magda Grabin, Natalia Witczak, Oliwia Osiecka, Zosia Załęska), świąteczny nastrój powróci, bo nareszcie, jak wykrzykuje  gazeciarz (Jakub Kozłowski): Kolęda uwolniona!

A kolęda, już na wolności, mogła zabrzmieć dzięki muzyce Heleny Małeckiej (skrzypce) i Marysi Mazurek (pianino) oraz naszemu chórowi, który zaśpiewał z prof. Agnieszką Woroniecką-Baloge, za co bardzo dziękujemy.

Dziękujemy także za wsparcie artystyczne p. Stanisławowi Dembskiemu, który pomógł nam zrozumieć, czym jest wcielanie się w postać oraz Kasi Masłowskiej i jej Tacie, którzy wykonali piękny rysunek do naszej scenografii, Nauczycielom za okazaną wyrozumiałość w czasie przygotowań, Jankowi Pakule i Filipowi Szkopowi za pomoc techniczną, a naszym aktorom za zaangażowanie, kreatywność i niesłabnące poczucie humoru.

Brawo!