SOLIDARNI Z UKRAINĄ

W związku z wydarzeniami na Ukrainie publikujemy list społeczności XLIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Warszawie skierowany do młodzieży ukraińskiej z zaprzyjaźnionej szkoły, będący wyrazem naszego wsparcia i zrozumienia trudnej sytuacji, w której się znaleźli. Wyrażamy nadzieję, że przyszłość przyniesie Ukrainie oraz światu pokój.

Warszawa, 23 lutego 2022 r.

Cześć, witajcie,
widzimy, że znowu nadeszły ciężkie czasy dla Was i całego Waszego Narodu. Sami, wstrzymując oddech, bacznie obserwujemy Waszą sytuację i z dnia na dzień coraz bardziej martwimy się tym, co może Was czekać. Dobrze wiemy, że nie jest Wam w tym czasie łatwo i tak naprawdę nie jesteśmy w stanie zrozumieć tego, co możecie czuć w takim okresie. Możemy sobie jedynie wyobrażać, jak przerażające musi być to uczucie. Moglibyśmy wiele mówić o tym, jak bardzo współczujemy Wam takiej sytuacji i dzielić się wieloma słowami wsparcia, otuchy, czy nawet samego współczucia. Nie możemy i przede wszystkim nie chcemy patrzeć obojętnie na to co się dzieje. Szczerze i z całego serca życzymy Wam wytrwałości w zaistniałej sytuacji, bo zdajemy sobie sprawę z tego, jak może być to trudne, szczególnie w czasach, w których mówi się tyle o pokoju, wzajemnym wsparciu i rozmowie. Niewielu z nas, a może tak naprawdę nikt nie jest w stanie zaakceptować myśli o możliwości wybuchu tak strasznej wojny. Cokolwiek by się nie działo, prosimy o to, żebyście nie tracili nadziei oraz siły i wiary w siebie. Są to podstawowe wartości i na nich można zbudować wszystko. W wielu opowieściach, które zarówno Wy, jak i my słyszeliśmy od dziecka, można dostrzec jedną i tę samą prawdę – dobro zawsze zwycięża. Nigdy o tym nie zapominajcie, bo dotyczy to również życia codziennego. Mamy nadzieję, że tak jak zawsze, co możemy zobaczyć na kartach historii – DACIE RADĘ.
Z wyrazami wsparcie i sympatii

Uczniowie klasy 2D oraz cała społeczność XLIV LO im. Stefana Banacha w Warszawie