PROJEKT „WARS I SAWA”
XLIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Warszawie to szkoła z tradycjami, w której szanujemy osiągnięcia polskiej nauki, pielęgnujemy pamięć o przeszłości i z nadzieją patrzymy w przyszłość. Staliśmy się częścią Warszawskiego Programu Wspierania Dzieci Uzdolnionych Wars i Sawa, ponieważ chcemy dotrzymać kroku dynamicznym przemianom zachodzącym w edukacji, zapewnić naszym uczniom nowoczesne i atrakcyjne sposoby zdobywania wiedzy oraz stale podnosić kwalifikacje kadry pedagogicznej.
Kilka słów o tym programie:
Głównym celem programu w naszym liceum jest identyfikacja, diagnozowanie, rozbudzanie, wspieranie i rozwijanie zainteresowań, uzdolnień i aktywności ucznia w wybranym przez niego obszarze. W projekt ten zaangażowane są szkoły, które z jednej strony chcą odkrywać potencjał swoich wychowanków, a z drugiej – potrafią ich motywować, wspierać i z nimi współpracować. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie systemu doświadczeń pomiędzy zaangażowanymi szkołami, nauczycielami, rodzicami w celu wspólnego wspierania młodzieży w ich rozwoju i odkrywaniu indywidualnego potencjału.
Możemy już pochwalić się Certyfikatem Prezydenta m.st. Warszawy WARS I SAWA, co oznacza, że jesteśmy częścią warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych. Certyfikat ten przyznawany jest szkołom, które doskonalą swój system rozwiązań organizacyjnych, programowych i metodycznych w obszarze wspierania zdolnych uczennic i uczniów.
Do kogo skierowany jest program:
Dla nas, w XLIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Warszawie, uczeń zdolny to taki, który wykazuje chęć do rozwoju w wybranym przez siebie obszarze, jest aktywny, twórczy, bierze udział w działaniach podejmowanych na terenie szkoły oraz poza nią i przede wszystkim, odnosi sukcesy na miarę swoich możliwości.
Więcej informacji na temat programu można uzyskać u członkiń zespołu:
-Marzena Zaborska – nauczycielka języka angielskiego
-Aneta Osińska – nauczycielka matematyki
-Sylwia Dańczak – nauczycielka języka angielskiego
-Monika Szczęch – nauczycielka matematyki
-Marta Gierałt – psycholog szkolny.