V  MATEMATYCZNA NOC

Kolejna MATEMATYCZNA NOC  w naszym liceum z 13 na 14 grudnia 2019 roku była magiczna i niezwykła.

Maraton matematyczny przebiegał z początku jak zwykle: trochę muzyki, zmaganie się z zadaniami, które uczniowie rozwiązywali z nauczycielami. Około północy odbyło się uroczyste otwarcie sali im. Profesora Stanisława Mazura, na które przybyła prosto z Paryża córka Pana Profesora, Pani Krystyna Mazurówna, znana tancerka, choreograf, dziennikarka i autorka wielu książek. Na spotkaniu z uczniami opowiadała o swoim Ojcu i latach  dzieciństwa spędzonych we Lwowie.

Po kolacji uczniowie przystąpili do „Bitwy na zadania”. Rywalizowały klasy II a, II b, II c. Tym razem po raz pierwszy bitwa zakończyła się remisem – wszystkie klasy uzyskały tę samą liczbę punktów. O godzinie 5 rano, po rozdaniu nagród „przematematyzowani”  uczniowie opuścili mury szkoły.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, prof. Agnieszce Woronieckiej,  prof. Katarzynie Rukujżo, prof. Marzenie Kozłowskiej oraz osobom towarzyszącym za wspomaganie nas w tym projekcie.

Nauczyciele matematyki: Aneta Osińska, Barbara Woszczyk, Monika Szczęch, Anna Mandecka.

Zapraszamy do obejrzenia  -> galerii zdjęć.