Warsztaty w Polin

18 listopada 2021 roku klasa 1d uczestniczyła w warsztatach w Muzeum Żydów Polskich Polin. Jedna część klasy uczestniczyła w warsztacie: Mechanizmy propagandy, a druga w warsztacie: Dzieci Abrahama

Czy nasza wiedza o historii i aktualnych wydarzeniach jest obiektywna? Skąd wiadomo, które źródła są rzetelne?

Podczas zajęć uczniowie pierwszej grupy rozwijali umiejętności krytycznego myślenia i analizy źródeł. Poznali mechanizmy propagandy analizując przykłady  agitacji komunistycznej  i nazistowskiej. Dowiedzieli  się także, czym jest tzw. fake news obecny w mediach. Polem uczniowskich badań były między innymi materiały prezentowane na wystawie stałej.

Druga grupa  analizowała trzy religie Księgi: judaizm, chrześcijaństwo i islam. Oprócz wielu dzielących te religie różnic analizowaliśmy  też podobieństwa i wspólne korzenie.

W czasie warsztatów uczniowie  mieli szansę przyjrzeć się tym podobieństwom i różnicom. Zobaczyli też fragment wystawy stałej pokazującej czasy średniowiecza.

Dziękujemy i polecamy bardzo interesujące zajęcia. Dziękujemy także Pani Prof. Monice Pajewskiej, która była z nami w Muzeum Polin.

Jadwiga Cuper

KALENDARZ WYDARZEŃ