Zaproszenie do współpracy w projekcie SECONNECT

Logo SECONNECT - ciemne tło, biały napis


Sieć globalna w przeciągu kilkudziesięciu lat rozrosła się do tego stopnia, że dzisiaj korzysta z niej 4.4 mld ludzi – ponad 60% ludności naszej planety. Internet nigdy nie był jednak bezpieczną przestrzenią. Od czasu, kiedy korporacje i reklamodawcy zauważyli  tam możliwość potencjalnego zarobku, to właśnie on stał się miejscem, gdzie toczy się̨ walka o poufność́ naszych danych. Dzień́ po dniu, do informacji publicznej przedostaje się̨ coraz więcej informacji o zagrożeniach i atakach na nasze bezpieczeństwo i prywatność́. W sieci, dla różnych celów, bez przerwy przeprowadzana jest masowa dezinformacja. Spektrum jest szerokie, od akcji marketingowych, do szeroko zakrojonych operacji politycznych, jak w przypadku Cambridge Analitica.

W ramach projektu SECONNECT edukujemy i uświadamiamy naszych rówieśników jak i osoby starsze z jakimi korzyściami i zagrożeniami wiąże się korzystnie z Internetu i mediów społecznościowych.

Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem, by pomóc zbudować świadome społeczeństwo. Udostępniamy treści w formie postów, artykułów, grafik i spotkań przez platformy takie jak: Instagram (@seconettech), Facebook oraz naszą stronę internetową.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy poinformować, iż przez ostatnie pół roku z naszymi materiałami udało nam się dotrzeć do ponad 3000 zainteresowanych, a wirtualne spotkanie zebranej społeczności odwiedziło w sumie 800 osób. 

SECONNECT w ostatnim czasie podjęło współpracę z Fundacją BGK i Allegro Lokalnie, jako partnerami biznesowymi. Uzyskaliśmy patronat Liceum w Chmurze i Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. Działamy w ramach Zwolnionych z Teorii i jesteśmy wspierani przez stowarzyszenie Lynx Cerasus (@lynxcerasus), które odpowiada za wszelkie formalności.

Nie zwalniamy tempa, więc w imieniu zespołu projektowego SECONNECT  zapraszamy Was – uczniów XLIV LO im. Stefana Banacha, a także Waszych Rodziców, znajomych, do przyłączenia się do tego programu, śledzenia postępów naszych działań na wymienionych wyżej platformach i wzięcia udziału w czynnym rozwoju projektu. 

Wszystkie pytanie prosimy przesyłać na adres: community@seconnect.tech

KALENDARZ WYDARZEŃ

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

PRZYDATNE LINKI