WIE 2022

Komisja wnioskowa Biura Edukacji m.st. Warszawy działająca w ramach XVII edycji programu „Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne” pozytywnie zaopiniowała i przydzieliła fundusze na realizację w 2022 roku projektu: „Banach przyjazny środowisku czyli uwrażliwienie uczniów XLIV Liceum Ogólnokształcącego na współistniejące w systemie miejskim elementy środowiska przyrodniczego poprzez poszerzenie wiedzy przyrodniczej i nabycie umiejętności ochrony przyrody”.
Celem projektu jest rozwijanie odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz budowanie zaangażowania w tworzenie przyjaznej wspólnej szkolnej przestrzeni.
Przewidziane działania to: założenie łąki kwietnej w części patio, wybudowanie hoteli dla zapylaczy, budek dla ptaków, dalsza ochrona kasztanowców przed szrotówkiem i otoczenie opieką jeży i wiewiórek mieszkających w najbliższej przestrzeni. W tych działaniach połączonych z warsztatami edukacyjnymi weźmie udział część klas z rozszerzeniem biologicznym. Wszystkich uczniów zaangażujemy w otoczenie dbałością powstałej infrastruktury oraz w uzupełnienie zielonej przestrzeni wewnątrz szkoły.
Działania rozpoczynamy w marcu, zakończenie planujemy w listopadzie. Zachęcam uczniów do włączenia się w tworzenie przyjaznej środowisku i relaksującej dla człowieka przestrzeni.

Katarzyna Mijakowska