TYDZIEŃ QLTURY 2020

Zasady organizacyjne „Tygodnia Kultury”
w XLIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha

  1. „Tydzień Kultury” to normalny tydzień pracy z wydarzeniami, w których uczestnictwo jest dokładnie zaplanowane.
  2. Obecność w tych dniach jest obowiązkowa. Zasady zwalniania nie ulegają zmianie. Uczeń jest zobowiązany do przebywania w szkole w godzinach zgodnych z planem lekcji. Nie przewidywane są skrócenia dni szkolnych.
  3. Organizacja wydarzeń i lista ich uczestników w osobnym grafiku dostępnym na www.lo44.edu.pl i tablicy ogłoszeń. Grafik jest jednoznacznie ostateczny.
  4. Jednocześnie przypominam, że wszyscy jesteśmy gospodarzami wydarzeń „Tygodnia Kultury 2020”, godnie przyjmującymi naszych Gości.
Apelujemy o respektowanie w/w zasad
i życzymy wszystkim satysfakcji z uczestnictwa w „TK”.

 

HARMONOGRAM TYGODNIA KULTURY 2020

w XLIV LO IM. Stefana BANACHA
 
03 lutego
GODZINA
POZYCJA
ODPOWIEDZIALNI
WIDZOWIE
900
Beata Hofman
fizjoterapeuta
prof. Dorota Chaczyńska klasy: 1BG, 2B – sala 72
900
Anna Rochowska
edukatorka teatralna
prof. Monika Kozioł klasy: 1DG, 1D, 2F – SALA GIM.
1000
Konrad Grądalski
absolwent naszego Liceum
studiujący w Wielkiej Brytanii
prof. Ewa Komorowska uczestnicy z różnych klas według zamkniętej listy sala 57
1100
Anna Kniewska
zrzeszona w Moto Auto Klubie „MAK”,
ratowniczka medyczna, operatorka numeru 112,
sędzia sportów samochodowych
prof. Marcin Fidor klasy 1, 2 – SALA GIM.
1300
Krzysztof Buchowicz
operator filmowy,realizator telewizyjny
prof. Małgorzata Reszko-Kurek klasy 1, 2 – SALA GIM.
04 lutego
GODZINA
POZYCJA
ODPOWIEDZIALNI
WIDZOWIE
800 – 940
Anglojęzyczny pokaz filmowy
+ dyskusja
prof. Ewa Goldnik-Ciok
prof. Mateusz Fatyga
klasa 2D – sala 76
900
Izabela Kruk
rzecznik prasowy LEGII Warszawa
prof. Alicja Wasik klasy 1, 2 – SALA GIM.
900
Małgorzata Karolina Piekarska
pisarka, dziennikarka prasowa i telewizyjna
prof. Agnieszka Kaptur
prof. Monika Pajewska
klasa 1A – czytelnia
950 – 1035
Konkurs języka angielskiego prof. Ewa Goldnik-Ciok
prof. Katarzyna Rukujżo
uczestnicy z różnych klas
według zamkniętej listy
sale: 73, 76
1055 – 1140
Konkurs języka francuskiego prof. Alicja Wasik
prof. Agnieszka Baloge
uczestnicy z różnych klas
według zamkniętej listy
sala 58
1055 – 1140
Konkurs języka aniemieckiego
prof. Gretchen Kamińska
prof. Małgorzata Lenczewska
uczestnicy z różnych klas
według zamkniętej listy
sale: bm, bd
1100
dr Anna Sułek
z Instytutu Psychiatrii i Neurologii
„Kto jest za pan brat z genetyką”
prof. prof. Anna Jasztal klasy 1, 2 – SALA GIM.
1150 – 1250
dr hab. prof. SGH Adam Ambroziak
specjalista od zagadnień związanych z UE
prof. Ewa Goldnik-Ciok klasy: 3C, 3E sala 71
1245
Rafał Brzozowski
piosenkarz, prezenter telewizyjny
prof. Katarzyna Rukujżo klasy 1, 2 – SALA GIM.
05 lutego
GODZINA
POZYCJA
ODPOWIEDZIALNI
WIDZOWIE
815
Paweł Siennicki
dziennikarz, redaktor naczelny
„Polska the Times”
prof. Maciej Turkiewicz klasy 1, 2 – SALA GIM.
1000
Lena Zielska
psycholog
prof. Marzena Zaborska klasy 1, 2 – SALA GIM.
1200
Andrzej Krzywy
muzyk, wokalista zespołu „De Mono”
prof. Aneta Nagajek klasy 1, 2 – SALA GIM.
1200
Tomasz Masłowski
matematyk, dyrektor LO im. S. Banacha
w Toruniu
prof. Monika Szczęch
prof. Aneta Osińska
klasy 2A, 2C
sala 71
06 lutego
GODZINA
POZYCJA
ODPOWIEDZIALNI
WIDZOWIE
900

Tymoteusz Borowski 
artysta malarz, autor fotografii i prac wideo,
laureat „Paszportu Polityki” za rok 2015

prof. Jolanta Żukowskaklasy 1, 2 – SALA GIM.
1000
Klaudia Sadło
tancerka, instruktor i choreograf,
uczestniczka VIII edycji programu
“You Can Dance – Po prostu tańcz”,
w którym dotarła do półfinału
prof. Marzena Zaborskaklasy: 2D, 2E – sala 74
1100
Paweł Pilarczyk
dziennikarz, menedżer, specjalista
od nowych technologii
prof. Dorota Chaczyńskaklasy 1, 2 – SALA GIM.
1150 – 1330
Alina Czyżewska
aktorka teatralna, działaczka polityczno-społeczna.
„Uchodźca to człowiek” – wykład + dyskusja
prof. Renata Graczkowskaklasy: 2E, 3C
sala 74
1245
Mery Spolsky, właściwie Maria Ewa Żak
piosenkarka, gitarzystka, projektantka ubrań
oraz producentka muzyczna
prof. Agnieszka Woroniecka-Balogeklasy 1, 2 – SALA GIM.
07 lutego
GODZINA
POZYCJA
ODPOWIEDZIALNI
WIDZOWIE
800 – 1030
Tydzień Kultury – wydarzenia klasowe
według odrębnego grafiku
WYCHOWAWCY WSZYSTKICH KLAS sale poniżej
1100
Prezentacja TALENTÓW Banaszaków
prof. Dorota Chaczyńska
prof. Marzena Zaborska
klasy 1, 2, 3 – SALA GIM.



Wydarzenia w klasach w TYGODNIU KULTURY 2020
7 lutego 2020, piątek
w godzinach 800 – 1030

KLASA
TEMAT
SALA
OPIEKUNOWIE PROJEKTU
1A
Spotkanie z Igorem Chołdą Aqualoopa
grafikiem cyfrowym,
twórcą murali i kompozytorem
48 prof. Ewa Goldnik-Ciok
1B
Wykład dr Tomasza Barcińskiego,
kierownika Laboratorium Mechatroniki i Robotyki
Satelitarnej Centrum Badań Kosmicznych PAN
47 prof. Jolanta Żukowska
1C
Dr Bożena Kicińska
z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW,
wykład na temat zanieczyszczenia powietrza
57 prof. Sylwia Dańczak
1D
Symulacja rozprawy sądowej bm prof. Agnieszka Woroniecka-Baloge
1AG
Profesor Andrzej Wysmołek
– wykład „Magia kryształów 2D-grafen i inne materiały”
71 prof. Edyta Barszcz
1BG
Podstępne WZW bd prof. Anna Jasztal
1CG
Renesans – sesja 75 prof. Bronisław Kądziela
1DG
Blaski średniowiecza – sesja 58 prof. Monika Kozioł
2A
Profesor Andrzej Wysmołek
– wykład „Magia kryształów 2D-grafen i inne materiały”
71 prof. Monika Szczęch
2B
Spotkanie z ratownikami medycznymi 72 prof. Dorota Chaczyńska
2C
Dr Bożena Kicińska
z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW,
wykład na temat zanieczyszczenia powietrza
57 prof. Aneta Osińska
2D
Spotkanie z wykładowcą Instytutu Romanistyki UW 84 prof. Aneta Nagajek
2E
„Prawa są do używania” – warsztaty 46 prof. Marzena Zaborska
2F
Polskie kino międzywojenne 76 prof. Alicja Wasik
3A
Profesor Andrzej Wysmołek
– wykład „Magia kryształów 2D-grafen i inne materiały”
71 prof. Marzena Kozłowska
3B
Symulacja rozprawy sądowej bm prof. Katarzyna Rukujżo
3C
Projekcja filmu „Kamerdyner”z 2013 roku + dyskusja 44 prof. Maciej Turkiewicz
3E
Dr Bożena Kicińska
z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW,
wykład na temat zanieczyszczenia powietrza
57 prof. Anna Lerka
3F
II wojna światowa 45 prof. Jadwiga Cuper
Close Menu
Accessibility