Dookoła świata w jeden dzień

Piątek 25 listopada 2022 był bardzo międzynarodowym dniem w naszej szkole a to za sprawą projektu This is our Time – jednej z flagowych inicjatyw UNESCO. Dzięki temu, że nasza szkoła należy do sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Projekt This is our Time umożliwia uczniom z całego świata kontakty i wymianę poglądów na tematy takie jak: zrównoważony rozwój, prawa dziecka, pokój czy tolerancja. W tegorocznej edycji tematem przewodnim był problem dezinformacji i fake newsów. Uczniowie pani Sylwii Dańczak z klas 1a, 1g, 2c oraz 2f brali udział w spotkaniach online z uczniami z różnych zakątków świata.

Na początek, grupa z klasy 1a spotkała się z uczniami z Turcji, następnie klasa 1 g miała okazję porozmawiać z licealistami z Chorwacji, później uczniowie z klas 2 c i 2 f połączyli się ze szkołą z dalekiej Indonezji. Na koniec, już po lekcjach, odbyło się bardzo żywiołowe spotkanie z uczniami ze szkoły w Kanadzie. Oprócz rozmów na poważne tematy młodzież miała okazję zobaczyć się na żywo i zadać sobie pytania o codzienne życie szkolne, ulubione rozrywki lub przedmioty, za którymi nie przepadają.

Była to fantastyczna okazja, aby zobaczyć, jak wygląda życie w innych szkołach i przy okazji poćwiczyć mówienie w języku angielskim.

Sylwia Dańczak