Etwinning Erasmus Plus

klasamiejsce w krajumiejsce w województwiewynik
Natalia Kornaszewska3A144bardzo dobry - 81%
Oskar Jarecki3A247dobry - 79%
Mateusz Kielski3C288Mateusz Kielski

Zapraszamy do odsłuchania pierwszej części podcastu zrealizowanego w ramach międzynarodowego projektu Etwinning Erasmus Plus. Projekt „Podcast Radio Europe” realizujemy od października 2021 roku we współpracy z hiszpańskim liceum Las Rosas.

Pierwsza część podcastu porusza tematy ekologiczne. Audycja została nagrana w myśl zasady „Myśl lokalnie, działaj globalnie”. Uczestnicy projektu dzielą się w niej sposobami na lokalne wspieranie inicjatyw ekologicznych.

W skład grupy weszli: Stanisław Boczkiewicz, Wiktoria Rut, Oliwia Sikora, Martyna Walczuk, Hania Zatyka i Natalia Kozioł. Słuchając audycji dowiecie się:

• co to jest zegar klimatyczny,
  • jakich aplikacji można używać, aby wspierać akcje ekologiczne na całym świecie,
  • jak produkcja i kupowanie ubrań w sieciówkach wpływa na globalną kondycję naszej planety
  • jak zmniejszyć spożycie mięsa, a nawet zostać weganinem.

W części drugiej autorzy podcastu zastanawiają się nad zmianami w transporcie, które przyczynią się do ratowania planety, a także porozmawiają o ideologii Zero Waste.

Wszystko to w języku angielskim! Zapraszamy!

Zespół ds. Współpracy Międzynarodowej.

Druga część podcastu porusza tematy związane z „Celami zrównoważonego rozwoj

ONZ”. Szczególną uwagę zwróciliśmy na cel pierwszy dotyczący „Walki z ubóstwem”.

Na początku drugiego semestru odbyła się rekrutacja do projektu. Uczniowie mieli za zadanie napisać zgłoszenie w języku angielskim, w którym należało uzasadnić, dlaczego chcą wziąć udział w tym projekcie, co mają do powiedzenia w danym temacie (jak rozumieją „walkę z ubóstwem” i realizację tego celu w ramach współpracy międzynarodowej ), oraz jak angażują się w życie szkoły. Rekrutacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Ostatecznie w skład grupy weszli: Inga Puzyńska, Natalia Kozioł, Wiktoria Rut, Michał Graczyk, Piotr Dudek, Mikołaj Przyborowski, Natalia Marczak, Janek Przesławski.
Słuchając audycji dowiecie się:

• czym są „cele zrównoważonego rozwoju ONZ”
  • jaką pomoc oferuje Polska innym krajom ,w ramach celu pierwszego dotyczącego „walki z ubóstwem”
  • jakie działania podejmuje polski rząd w kraju, które mają na celu walkę z ubóstwem

Wszystko to w języku angielskim!
Zapraszamy!

KALENDARZ WYDARZEŃ