Procedura postępowania nauczycieli w XLIV Liceum Ogólnokształcącym w przypadku podejrzenia zakażenia ucznia Koronawirusem

1. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, że uczeń może być zakażony Koronawirusem, pracownik szkoły, który uzyskał taką informację, powinien zaprowadzić ucznia do gabinetu pielęgniarki szkolnej celem odseparowania od społeczności szkolnej.

2. Nauczyciel podejmujący interwencję, powinien niezwłocznie przekazać stosowne informacje wychowawcy klasy.

3. Wychowawca klasy powiadamia pedagoga/psychologa szkolnego oraz dyrektora szkoły.

4. Wychowawca niezwłocznie wzywa rodziców/opiekunów prawnych ucznia przy jednoczesnym powiadomieniu stosownych służb: stacji sanitarno – epidemiologicznej pod nr telefonu 606 108 040 lub w przypadku nasilonych objawów ma obowiązek skontaktować się z numerem alarmowym 112.

5. W przypadku nie pojawienia się rodziców/prawnych opiekunów, pracownicy szkoły zobowiązani są do przestrzegania zaleceń wydanych przez stację sanitarno – epidemiologiczną lub dyspozytora numeru alarmowego.

6. Jeśli rodzice/prawni opiekunowie odmawiają współpracy lub/oraz szkoła wyczerpie dostępne dla siebie metody działań, należy podjąć kroki wyznaczone w punkcie 4.

7. Dalsze działania leżą w kompetencji właściwych placówek oddelegowanych do reagowania w sytuacji zakażenia Koronawirusem.

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO