Stanisław laureatem Konkursu Literacko-Plastycznego

Mam honor poinformować, że Stanisław Siemiński z klasy 3DG uczeń naszego liceum i tegoroczny maturzysta uzyskał zaszczytne siódme miejsce w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-PlastycznegoPolskie Serce Pękło. Katyń 1940” w kategorii: tekst piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.
Gala finałowa konkursu odbyła się w Sali Kolumnowej budynku Sejmu RP. Uroczystość była transmitowana przez TVP w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – 02 maja b.r.
Najpierw, wraz z innymi laureatami, zostaliśmy oprowadzeni po gmachu. Zwiedziliśmy między innymi hotel poselski, salę obrad Sejmu, Korytarz Marszałkowski oraz salę obrad Senatu. Wszędzie poruszaliśmy się siecią podziemnych korytarzy rozciągających się pod całym kompleksem budynków. Potem zaproszono nas do Sali Kolumnowej. Po krótkich przygotowaniach rozpoczęto uroczystość. Dość szybko poznałem swój wynik, ponieważ moja kategoria (tekst piosenki) była prezentowana jako pierwsza. Co prawda nie zająłem pierwszego miejsca, ale bycie siódmym w skali całego kraju to też całkiem niezły wynik… „– tak pisał o tym wydarzeniu sam Laureat.

XLIV Liceum Ogólnokształcące jest dumne z sukcesu Stanisława Siemińskiego. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia w konkursie tak wysokiej rangi.

Stasiu – jesteś wspaniały…

Monika Kozioł

Szczegółowe informacje o konkursie i jego laureatach oraz retransmisję z gali można zobaczyć otwierając poniższy link: https://www.sejm.gov.pl/gala

Fot. Aleksander Zieliński / Kancelaria Sejmu

KALENDARZ WYDARZEŃ

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

PRZYDATNE LINKI