Życie to (nie) teatr? Edukacja teatralna w XLIV LO

To był znakomity rok dla  miłośników teatru. Uczestniczyliśmy w programie Kulturalna Warszawa, dzięki temu zobaczyliśmy naprawdę wiele różnorodnych spektakli. Zachwyciliśmy się fantastyczną muzyką i oszałamiająca scenografią w przedstawieniach Warszawskiej Opery Kameralnej (Czarodziejski flet i Wesele Figara W.A. Mozarta), zaskakujące były musicale Company S. Sondheima oraz Medium G. C. Menottiego.

Bardzo  intrygujące były także sztuki, które widzieliśmy w Teatrze Polskim.

Uczniowie klas 1. wspaniale przyjęli Don Juana Moliera. Podziwialiśmy m.in. niepowtarzalną scenografię w przedstawieniach rosyjskiej klasyki (Wujaszek Wania i Wiśniowy sad A. Czechowa). Uczniowie klas 4. obejrzeli Tango, a trzecioklasiści  mieli okazję rozmawiać z reżyserem spektaklu Krzysztofem Jasińskim o Weselu S. Wyspiańskiego. W kameralnym gronie obejrzeliśmy jednoaktówki Mrożka oraz świetnie zagrany spektakl o życiu Marleny Dietrich. Bardzo emocjonalną reakcję  odbiorców wywołał spektakl Mąż i żona A. Fredry, rozbawił i wstrząsnął…

Czy więc życie to (nie) teatr?

Interesuję się teatrem, więc jestem bardzo szczęśliwy, że była okazja do tak wielu wyjść. Widzieliśmy naprawdę piękne sztuki. Najbardziej ujęły mnie: „Wiśniowy sad”, „Company” oraz „Czarodziejski flet”. Zachwycały pięknie wykonane stroje, a oświetlenie oraz efekty techniczne były zdumiewające. Poruszające było to, że te przedstawienia wiele mówiły o naszym  życiu. Były to dla mnie niezapomniane przeżycia, a obejrzane sztuki z pewnością będą dobrym wspomnieniem!

Gustaw , kl.1.

Dziękuję Paniom – Agnieszce Kaptur i Monice Pajewskiej – za współorganizowanie wyjść do teatru, a przede wszystkim uczniom, którzy spotykali się z nami w niedzielne wieczory w warszawskich teatrach.

Aneta Nagajek